Boľševici sa nenaučili ani po toľkých rokoch čítať ak chcú diskutovať.

Včera tu na blogu bol zverejnený názor bývalého ministra školstva na to ako by mala vyzerať slovenská školská sústava a aké by mala mať kľúčové vlastnosti. Pod týmto príspevkom bola uvedená kópia rozhovoru s nám v časopise „Škola a rodina“ kde odpovedal na otázky Ľubomíra Pajtinku.

Blogy by mali nie len vyjadrovať názory blogera, ale aj vyvolať diskusiu k týmto názorom. Bohužiaľ niektorí sa to nenaučili dodnes.

Toto je kópia vyjadrenia jedného z „údajných“ diskutérov, ktorý ako tu ukážem ani nečíta blog na ktorý reaguje, ale vyjadruje svoj názor na autora príspevku (hoc odpovede na jeho vetu sú v príspevku samom).

Kópia vety tohto nenechavca je:

Teda ani len zmienka o tom čo je predmetom blogu týkajúceho sa vzdelávania, ale jeho zrejme žiarlivosť nevyprchala ani po rokoch. Odpoveď ktorú hľadal aj na to, prečo on je totiž vo fotokópii uvedenej pod zmieňovaným príspevkom:

Čo dodať na záver. Asi nič viac ako je na obrázku nad týmto textom, „globálnym problémom“ je stále, že „ľudia typu ambiciózny hlupák ktorým sa podarilo presadiť“ v štátnej a verejnej správe.

Lošonci

Bohorovnosť a mesiánstvo, najhoršia kombinácia mentálnych nemocí politikov / vládcov.

26.12.2025

Presne takto sa dá charakterizovať Donald Trump. „America First“ – Spojené štáty na prvom mieste, mohli v prípade rozumného politika vyzerať tak, že krajina ktorá má ešte stále dostatok prostriedkov a možností aby sa nestala chudobnou a všetkými opustenou, urýchlene smeruje k tomu k čomu doteraz všetky impériá na Zemi, ZÁNIKU impéria, ROZPADU na menšie celky, [...]

Ľudské práva a morálka . ..

19.11.2025

Autor: Peter Ponický Lošonci Tieto dva pojmy a ich interpretácia a realizácia v praxi sú dve premenné rovnice života človeka odnepamäti. Tak ako mikrosvet je podstatou existencie makrosveta (viditeľného a pocitového Sveta), je MORÁLKA podstatou existencie ĽUDSTVA ako biologického druhu. V ľudskej histórii bolo nespočet vybájených mýtických bytostí – BOHOV, čo zrejme [...]

Historické vedomie: Čo by sa Nemecko mohlo naučiť od Ruska

21.09.2025

21. septembra 2025 v podcaste Sonar21 Larry C. Johnsona, podľa prednášky Petra Haenselera Existujú pádne dôvody, prečo je Nemecko na nesprávnej ceste. Nedostatok historického vedomia, alebo skôr falošného vedomia, je jedným z hlavných dôvodov o ktorom sa v Nemecku neochotne diskutuje. Článok je založený na prejave Petra Hanselera v “Mut zur Ethik” (Odvaha pre etiku). S [...]

656743572 1428341605994429 5002862553813142003 n

Zrejme až 250-tisíc ľudí. V Prahe sa protestovalo proti Babišovej vláde: Nechceme ísť slovenskou cestou

21.03.2026 16:33, aktualizované: 16:59

Protest nadväzuje na akciu zo začiatku februára, keď sa v Prahe zišli desaťtisíce ľudí, aby podporili prezidenta Petra Pavla.

10 Pardubice ohen

Terorizmus v Pardubiciach a drony pre Ukrajinu. Česi hovoria po požiari aj o možnej ruskej stope

21.03.2026 16:15

Firma, ktorá sa na východe Čiech stala terčom podpaľačov, nepredáva žiadne drony Izraelu, ale, naopak, poskytuje ich Ukrajine.

Peter Szijjártó

Poslušne hlásim. Szijjártó volal Lavrovovi počas summitu EÚ, aby poskytol „čerstvé správy“

21.03.2026 16:03

Vďaka tomuto „na každom stretnutí EÚ po mnoho rokov Moskva v podstate sedela za rokovacím stolom“.

Železničná stanica Košice3

Kľúčovú trať na východe čaká modernizácia. Projekt za miliardy môže naraziť na pravidlá EÚ

21.03.2026 16:00

Ďalší úsek na severnom železničnom ťahu prejde dôkladnou rekonštrukciou.

veget

Pravda v Pravde.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 290
Celková čítanosť: 770704x
Priemerná čítanosť článkov: 2658x

Autor blogu