Založ si blog

Zelenského vláda nariadila zničenie 100 miliónov kníh.

(Takýto barbarský skutok Ukrajiny iste naveky ostane v pamäti ľudstva ako nehorázny útok na vzdelanosť a kultúru.)

Uverejnené na švajčiarskej platforme VOLTAIRE NETWORK | 16. JÚNA 2022

DEUTSCHŠPANIELČINAFRANÇAISTALIANSKYNEDERLANDSNORSKPORTUGUÊS

Ukrajinské ministerstvo kultúry a informačnej politiky vydalo 19. mája 2022 pokyn Ukrajinskému knižnému inštitútu, aby zničil všetky knihy vydané v Rusku, vytlačené v ruštine alebo preložené z ruského jazyka.

Podľa riaditeľky Inštitútu knihy a bývalej prezidentky Fóra vydavateľov Oleksandry Kovalovej (na foto) bude potrebné zničiť najmenej 100 miliónov kníh, ktoré sprostredkúvajú zlo. Niektoré diela zachovajú univerzitné knižnice pre odborníkov, aby mohli študovať korene zla.

Toto auto-da-fé sa zameriava aj na všetkých klasikov ruskej literatúry od Alexandra Puškina po Leva Tolstého a Fjodora Dostojevského.

Tieto informácie sa pokúsil zahmlievať aj bývalý švédsky minister zahraničných vecí Carl Bildt, ktorý 21. mája zverejnil tweet (na foto a neskôr bol odstránený) na ktorom odsúdil Rusko za pálenie ukrajinských kníh; čo bolo zámerné falošné obvinenie.

Z týchto udalostí si treba pamätať dve historické ponaučenia:
1. Od druhej svetovej vojny a nacistických pálení sme neboli svedkami ničenia kníh v takom obrovskom rozsahu.
 2. NATO si je dokonale vedomé toho, čo sa deje, inak by sa nepokúšalo túto otázku zahmlievať.

Peter Ponický Lošonci

Normalizácia . ..

11.08.2022

…pre komunisticky režim znamenala koniec, dnes môže znamenať začiatok… Žijeme smutnú dobu priatelia. Dobu, keď 30 rokov od konca režimu jednej strany, zazívame tichý, zbabelý, ale zaujímavé je, že o to triumfálnejší návrat normalizácie a režimu jedného názorového prúdu. Tichý preto, že nikto z tých, čo majú moc, sa nedokáže skutočne pozrieť ľudom do [...]

Bezpečnosť

11.08.2022

„Number One“, ako niekde píšu či hovoria … Niet civilizácie, niet tvora nech by existoval kdekoľvek, že by po zrelej úvahe či podvedomom inštinkte nemal práve tento fakt na najvyššom stupienku hierarchie svojej existencie, svojho rozvoja a dokonca svojej smrti, ako dokazujú napríklad staroveké mýty, ktoré aj pri ceste do záhrobia vyžadovali isté úkony (minimálne [...]

Staré šablóny na nový svet nefungujú, keď všetci sľubujú iba blázni sa radujú

10.08.2022

(Napísané presne pred rokom – 10.08.2021) V spoločnosti je skôr anarchistický chaos ako racionálne usporiadanie. Preto meditovanie o budúcnosti, ktorú si väčšina ľudí zrejme predstavuje ako Eden (Raj), nemá veľký zmysel. Dnes je už len otázkou ako rýchlo nastanú zmeny s ktorými sa väčšina ľudstva nebude schopná telesne a zrejme aj mentálne vyrovnať. Opakovane som [...]

Autonehoda

Vodič taxislužby pod vplyvom alkoholu havaroval, zraneniam podľahol

13.08.2022 18:45

Nehoda sa odohrala na popradskej ceste, ku ktorej došlo v piatok večer. Popradčan Pri nehode sa ďalšie dve osoby zranili ľahko.

Prague Pride

Do pochodu festivalu Prague Pride sa zapojilo asi 55-tisíc ľudí

13.08.2022 17:54

Festival Prague Pride sa naposledy konal v roku 2019. V nasledujúcich dvoch rokoch bol zrušený z dôvodu pandémie koronavírusu.

Hasič / Požiarnik /

Slovenskí hasiči sa vrátili domov z najdlhšej zahraničnej pomoci

13.08.2022 17:16

Slovenskí hasiči pomáhali s hasením požiaru v Národnom parku České Švajčiarsko na severozápade Českej republiky.

Húfnica Zuzana 2

Ukrajina dostala prvé z objednaných húfnic Zuzana 2

13.08.2022 15:57

Podľa ministra obrany Jaroslava Naďa sa aj s prispením uzavretia tohto kontraktu Slovensko zaradilo medzi krajiny, ktorých pomoc je pre Ukrajinu najviac citeľná.