Založ si blog

Victoria Nuland prezradila, že USA majú v Európe výcvikové kempy pre novinárov, aby písali proti Rusku

Námestníčka ministra zahraničia USA Victoria Nuland sa včera pri vypočutí v americkom kongrese priznala k ovplyvňovaniu verejnej mienky v Európe.

Preberali sa ruské hrozby, ruská dezinformačná propaganda a vplyv Ruského éthosu na ľudí, predovšetkým v krajinách východnej Európy.

Takmer celé jej vystúpenie bolo o tom, ako Americké orgány nemajú dostatok peňazí na svoju vlastnú propagandu a aké štedré peniaze údajne dostáva ruská televízna stanica RT. Ako sa však skoro ukázalo,Victoria Nuland mala „chybné dáta“, Americká propaganda má totiž viac peňazí, než akákoľvek iná propaganda sveta. Broadcasting Boardof Governors (BBG), čo je dozorový orgán americkou vládou sponzorovaných neziskových organizácií, tento sektor podpory disponuje totiž viac ako 750 miliónmidolárov.

Američania majú v Európe „výcvikové kempy“ pre novinárov.

Zaujímavejšie bolo ale jej rozprávanie o tom, aké metódy kontra-propagandy USA používajú. Victoria Nuland odhalila, že na rôznych miestach Európy majú USA tréningové kempy, kde cvičia novinárov. Victoria Nuland hovorila o novinároch, ktorí z Ruska utiekli alebo sa len prihlásili, že chcú prejsť výcvikom a potom sa chcú do Ruska vrátiť a tam písať proti Putinovi a rozvracať Ruskú federáciu zvnútra.

Toto škandálne odhalenie ale neprekvapuje. Už dlho vieme o tom, ako Open Society Fund v spolupráci s ďalšími fondmi, neziskovými organizáciami napojenými na americké ambasády a americkú federálnu neziskovku USAID, ovplyvňujú český žurnalistický priestor, aby ho plnili americkou mainstreamovou mediálnou propagandou.

Rozdávanie novinárskych cien redaktorom Českej televízie a Bakalových médií, neustále opakované reportáže o ruskej propagande, to všetko sú noticky, ktoré majú pôvod vo výcvikových kempoch pre novinárov.

V Pobaltských štátoch a na Ukrajine sa snažia ovplyvňovať rusko-jazyčnú populáciu, a keď to celkom nefunguje, tak vycvičení novinári majú aspoň tzv. „ruskú“ propagandu odrážať, teda majú do Ruska šíriť proti-ruskú propagandu. A to sme už aj doma a nemusíme ani cestovať do Pobaltských republík. Toto odvracanie tzv. ruskej propagandy americkou kontra-propagandou vidíme od rána do večera v českom mainstreame, od Českej televízie, cez Český rozhlas, až po tlačené médiá a internet. ade čítame o hrozbe Ruska a o potrebe transatlantických väzieb s USA, ako o nich nedávno hovoril pán redaktor Kundraz z Respektu na Českom rozhlase.

Takže aj českí novinári a žurnalisti podstupujú výcvikové kempy v amerických „nalievarňach“, o tom ako sa má robiť ona proti-ruská agenda. Už je jasné, kde sa berú peniaze na všetky tie alternatívne servery ako je napríklad „ECHO MEDIA, a. s.“ v Prahe, kde sa berú peniaze na časopisy, ktoré vydáva isté uhľobarónove (Bakalovo) vydavateľstvo ktoré je inak v obrovskej strate.

BBG má veľký rozpočet, z ktorého sa bez problémov zalepia schodkové rozpočty stratových vydavateľstiev. Stačí, k ich redaktori začnú písať o vplyve ruskej propagandy a o ruských hrozbách, hneď sa peniaze nájdu. V Česku sa „nalievajú či vymývajú“ hlavy v Americkom centre v Prahe. Pani Nulandová je ona „dáma“, ktorá priletela v decembri 2013 do Kyjeva a v sprievode veľvyslanca USA z igelitky rozdávala majdanistom na námestiach farebné koláčiky.

Ruská „propaganda“ spočíva v tom, že ľudia v Európe sa dozvedajú pravdu, čo je dnes v EU skoro velezrada proti často spomínaným tzv. európskym hodnotám (ktoré nikdy neodzneli v kontexte, lebo ak je to sloboda, potom aj sloboda slova a vyjadrovania nesmie byť postihovaná cenzúrou a diskriminačnými opatreniami, ak je to demokracia potom nie je možné prijímať opatrenia proti inak politicky zmýšľajúcim a v iné veriacim). Ľudia musia žiť v ilúzii, že neomarxizmus podľa Bruselu je jediná voľba, že islamská invázia nie je inváziou, ale žiadúcim obohatením kultúry, že presúvanie vojsk NATO k hraniciam Ruska a budovanie proti-raketovej obrany je len z opatrnosti pred jeho rozpínavosťou.

Keď Rusko postavilo americké neziskovky v Moskve mimo štandardný mediálny zákon a udelilo im podobne ako USA, štatút agentov cudzej mocnosti, ktorí nemajú nárok na pôsobenie vo verejnom sektore. Strýčka Soroša a všetkých jemu podobných Makabejských sa to ťažko dotklo.

Vladimír Putin im začal rozvracať „Nový svetový poriadok“ a Rusko už si nekúpia za pár šupov a takto ho už nie je možné spľundrovať. Preto je treba použiť služieb novinárov, ktorí za úplatu napíšu pamflet aj proti vlastnej matke, len keď to niečo hodí.

Česká televízia je v čele tejto kúpenej kampane v ČR.

Jej zamestnanci pravidelne navštevujú Americké centrum v Prahe, kde prebiehajú školenia a výcvikové kempy pre novinárov, nie len tých českých, ale aj z Pobaltských republík a z Ukrajiny. Učia sa tam, ako písať proti Rusku a ako presadzovať do svojich médií, v ktorých pracujú, americké svetonázorové pohľady. Najviac je to vidieť na redakcii spravodajstva ČT. Tí ľudia sú „kvalitne“ preškolení, dokážu napríklad z nezávislých súkromných serverov urobiť ruské kremeľské a dať im nálepku projektov financovaných z ruskej ambasády. Nie je pre nich problém vyrobiť „spravodajské falzum“, ktoré má za úlohu zdiskreditovať napr. ľudové hnutie odporu proti členstvu ČR v NATO alebo proti arabskej migrácii do Európy.

Je dobre, že sa Victoria Nulandová vyjadrovala otvorene (v kongrese luhať by bolo nebezpečné) a prehovorila o tom, ako to majú Američania v Európe zariadené a ako si vo svojich kempoch trénujú „svojich“ úplatných novinárov. Prácu asi nerobia príliš dobre, lebo takýto novinári vykonávajú prvoplánovú a priehľadnú prácu a ich proti-ruskej propagande postupne verí menej a menej ľudí. Ale aspoň už vieme, ako fungujú procesy vo výrobe proti-ruskej propagandy v ČR. Spoločné tézy a noticky novinárov mainstreamu majú svoj pôvod v amerických výcvikových kempoch pre žurnalistov v Európe!

E-mailom obdržal PPL a prepísal do slovenčiny.

Najväčší zločin socializmu a komunistických strán

18.05.2023

Najväčším zločinom tejto doby a jej synteticky vytváraných elít, bolo absolútne pokrytectvo ľudí vygenerované snahou o vytvorenie svojej elity na večné časy. To sa im celkom nepodarilo a s danou ideológiou ani nemohlo podariť, ale STVORILI VŠETKÉHOSCHOPNÝCH ELITÁROV, KTORÍ MALI BYŤ AKOUSI ARISTOKRATICKOU ELITOU A CÍTILI SA BYŤ PREDURČENÍ NA VODCOVSTVO. Každý z nás [...]

Devastácia štátu . ..

15.05.2023

Napísané presne pred tromi rokmi … Už v starej Asýrskej ríši panovník prišiel na to, že je nutné stanoviť isté všeobecné pravidlá ktoré by tvorili popri autorite absolútneho vládcu piliere udržateľnosti ríše/štátu, predovšetkým zvnútra (Zákonník). Samozrejme z pozície najvyššieho „pomazaného“ Bohom a správnym vzťahom k ďalšiemu pilieru [...]

Kto má ešte štipku zdravého rozumu, skúste zapátrať v pamäti, alebo prečítať si v histórii.

08.05.2023

Ako sa správali aristokrati v každej ére svojej existencie, vymýšľali tzv. dvornú etiketu, kvetnaté slová na všetko a vzájomne na seba „hádzali“ úsmevy hoc sa nenávideli. K dnešku nemusíte veľa pátrať. Progresivisti, globalisti – teda noví kolonizátori ale teraz chtiac na celoplanetárnej úrovni, hlásajú vľúdnosť, úsmev, príjemné slová ale nik z [...]

Antony Blinken / Miroslav Wlachovský /

Blinken označil Slovensko za kľúčového spojenca v NATO a partnera

01.06.2023 23:36

Americký minister zahraničia to uviedol na neformálnom zasadnutí Severoatlantickej rady v Osle, kde sa stretol aj so šéfom slovenskej diplomacie Miroslavom Wlachovským.

jadrová zbraň strela nuclear

USA ďalej obmedzujú spoluprácu s Ruskom po jeho pozastavení účasti na jadrovej dohode

01.06.2023 23:25

Ide o ďalšiu reakciu na februárové rozhodnutie Ruska pozastaviť účasť na dohode Nový START, ktorá obmedzovala počet aktívnych jadrových zbraní a ich nosičov.

USA / Vlajka / Diplomacia /

USA otvoria svoje prvé diplomatické zastúpenie severne od polárneho kruhu

01.06.2023 23:07

USA, Rusko, ako aj Čína čoraz viac vnímajú Arktídu ako strategickú oblasť, pretože klimatická zmena spôsobujú úbytok ľadu v Severnom ľadovom oceáne.

Kim Čong un

Juhokórejská tajná služba: Kim Čong-un váži 140 kíl a má vážne poruchy spánku

01.06.2023 22:57

Tajná služba sa zaoberá aj možnosťou, že sa Kim dostane do "začarovaného kruhu" väčšej závislosti od alkoholu a nikotínu, prípadne že sa jeho nespavosť ešte zhorší.