Založ si blog

Victoria Nuland prezradila, že USA majú v Európe výcvikové kempy pre novinárov, aby písali proti Rusku

Námestníčka ministra zahraničia USA Victoria Nuland sa včera pri vypočutí v americkom kongrese priznala k ovplyvňovaniu verejnej mienky v Európe.

Preberali sa ruské hrozby, ruská dezinformačná propaganda a vplyv Ruského éthosu na ľudí, predovšetkým v krajinách východnej Európy.

Takmer celé jej vystúpenie bolo o tom, ako Americké orgány nemajú dostatok peňazí na svoju vlastnú propagandu a aké štedré peniaze údajne dostáva ruská televízna stanica RT. Ako sa však skoro ukázalo,Victoria Nuland mala „chybné dáta“, Americká propaganda má totiž viac peňazí, než akákoľvek iná propaganda sveta. Broadcasting Boardof Governors (BBG), čo je dozorový orgán americkou vládou sponzorovaných neziskových organizácií, tento sektor podpory disponuje totiž viac ako 750 miliónmidolárov.

Američania majú v Európe „výcvikové kempy“ pre novinárov.

Zaujímavejšie bolo ale jej rozprávanie o tom, aké metódy kontra-propagandy USA používajú. Victoria Nuland odhalila, že na rôznych miestach Európy majú USA tréningové kempy, kde cvičia novinárov. Victoria Nuland hovorila o novinároch, ktorí z Ruska utiekli alebo sa len prihlásili, že chcú prejsť výcvikom a potom sa chcú do Ruska vrátiť a tam písať proti Putinovi a rozvracať Ruskú federáciu zvnútra.

Toto škandálne odhalenie ale neprekvapuje. Už dlho vieme o tom, ako Open Society Fund v spolupráci s ďalšími fondmi, neziskovými organizáciami napojenými na americké ambasády a americkú federálnu neziskovku USAID, ovplyvňujú český žurnalistický priestor, aby ho plnili americkou mainstreamovou mediálnou propagandou.

Rozdávanie novinárskych cien redaktorom Českej televízie a Bakalových médií, neustále opakované reportáže o ruskej propagande, to všetko sú noticky, ktoré majú pôvod vo výcvikových kempoch pre novinárov.

V Pobaltských štátoch a na Ukrajine sa snažia ovplyvňovať rusko-jazyčnú populáciu, a keď to celkom nefunguje, tak vycvičení novinári majú aspoň tzv. „ruskú“ propagandu odrážať, teda majú do Ruska šíriť proti-ruskú propagandu. A to sme už aj doma a nemusíme ani cestovať do Pobaltských republík. Toto odvracanie tzv. ruskej propagandy americkou kontra-propagandou vidíme od rána do večera v českom mainstreame, od Českej televízie, cez Český rozhlas, až po tlačené médiá a internet. ade čítame o hrozbe Ruska a o potrebe transatlantických väzieb s USA, ako o nich nedávno hovoril pán redaktor Kundraz z Respektu na Českom rozhlase.

Takže aj českí novinári a žurnalisti podstupujú výcvikové kempy v amerických „nalievarňach“, o tom ako sa má robiť ona proti-ruská agenda. Už je jasné, kde sa berú peniaze na všetky tie alternatívne servery ako je napríklad „ECHO MEDIA, a. s.“ v Prahe, kde sa berú peniaze na časopisy, ktoré vydáva isté uhľobarónove (Bakalovo) vydavateľstvo ktoré je inak v obrovskej strate.

BBG má veľký rozpočet, z ktorého sa bez problémov zalepia schodkové rozpočty stratových vydavateľstiev. Stačí, k ich redaktori začnú písať o vplyve ruskej propagandy a o ruských hrozbách, hneď sa peniaze nájdu. V Česku sa „nalievajú či vymývajú“ hlavy v Americkom centre v Prahe. Pani Nulandová je ona „dáma“, ktorá priletela v decembri 2013 do Kyjeva a v sprievode veľvyslanca USA z igelitky rozdávala majdanistom na námestiach farebné koláčiky.

Ruská „propaganda“ spočíva v tom, že ľudia v Európe sa dozvedajú pravdu, čo je dnes v EU skoro velezrada proti často spomínaným tzv. európskym hodnotám (ktoré nikdy neodzneli v kontexte, lebo ak je to sloboda, potom aj sloboda slova a vyjadrovania nesmie byť postihovaná cenzúrou a diskriminačnými opatreniami, ak je to demokracia potom nie je možné prijímať opatrenia proti inak politicky zmýšľajúcim a v iné veriacim). Ľudia musia žiť v ilúzii, že neomarxizmus podľa Bruselu je jediná voľba, že islamská invázia nie je inváziou, ale žiadúcim obohatením kultúry, že presúvanie vojsk NATO k hraniciam Ruska a budovanie proti-raketovej obrany je len z opatrnosti pred jeho rozpínavosťou.

Keď Rusko postavilo americké neziskovky v Moskve mimo štandardný mediálny zákon a udelilo im podobne ako USA, štatút agentov cudzej mocnosti, ktorí nemajú nárok na pôsobenie vo verejnom sektore. Strýčka Soroša a všetkých jemu podobných Makabejských sa to ťažko dotklo.

Vladimír Putin im začal rozvracať „Nový svetový poriadok“ a Rusko už si nekúpia za pár šupov a takto ho už nie je možné spľundrovať. Preto je treba použiť služieb novinárov, ktorí za úplatu napíšu pamflet aj proti vlastnej matke, len keď to niečo hodí.

Česká televízia je v čele tejto kúpenej kampane v ČR.

Jej zamestnanci pravidelne navštevujú Americké centrum v Prahe, kde prebiehajú školenia a výcvikové kempy pre novinárov, nie len tých českých, ale aj z Pobaltských republík a z Ukrajiny. Učia sa tam, ako písať proti Rusku a ako presadzovať do svojich médií, v ktorých pracujú, americké svetonázorové pohľady. Najviac je to vidieť na redakcii spravodajstva ČT. Tí ľudia sú „kvalitne“ preškolení, dokážu napríklad z nezávislých súkromných serverov urobiť ruské kremeľské a dať im nálepku projektov financovaných z ruskej ambasády. Nie je pre nich problém vyrobiť „spravodajské falzum“, ktoré má za úlohu zdiskreditovať napr. ľudové hnutie odporu proti členstvu ČR v NATO alebo proti arabskej migrácii do Európy.

Je dobre, že sa Victoria Nulandová vyjadrovala otvorene (v kongrese luhať by bolo nebezpečné) a prehovorila o tom, ako to majú Američania v Európe zariadené a ako si vo svojich kempoch trénujú „svojich“ úplatných novinárov. Prácu asi nerobia príliš dobre, lebo takýto novinári vykonávajú prvoplánovú a priehľadnú prácu a ich proti-ruskej propagande postupne verí menej a menej ľudí. Ale aspoň už vieme, ako fungujú procesy vo výrobe proti-ruskej propagandy v ČR. Spoločné tézy a noticky novinárov mainstreamu majú svoj pôvod v amerických výcvikových kempoch pre žurnalistov v Európe!

E-mailom obdržal PPL a prepísal do slovenčiny.

Nech počúvajú pozorne naši militantní bubeníci rinčania zbraní

25.11.2022

Rozhovor vedený z Poľska so severoamerickým vojenským expertom a bývalým poradcom ministra obrany USA, plukovníkom Douglasom MacGregorom: Ďalší veľmi dobre zrozumiteľný rozhovor plukovníka MacGregora pre americkú spravodajskú televíziu o tom čo sa deje na Ukrajine a západnému Svetu sa to tají: PPL

Kto sú ukrajinskí integrálni nacionalisti ?

18.11.2022

https://www.voltairenet.org/article218395.html| PARÍŽ| 15. novembra 2022 Kto chce poznať históriu ukrajinských „integrálnych nacionalistov“, (neonacistov) musí hľadať už v čase prvej svetovej vojny, potom tej druhej, studenej vojny a pokračovať dnes na súčasnej Ukrajine. Mnoho dokumentov bolo zničených a súčasná Ukrajina pod trestom odňatia slobody zakazuje čo [...]

Scéna je pripravená pre americké bojové jednotky na Ukrajine

13.11.2022

(The Stage Is Set for US Combat Troops in Ukraine.) Autor príspevku: MIKE WHITNEY • 11. NOVEMBER 2022 „Ak niekto zvonku zasahuje na Ukrajine, mal by vedieť toto: Ak pre nás vytvára hrozby … okamžite sa pomstíme. Máme všetky nástroje, ktoré potrebujeme, aby sme mohli reagovať, a všetky rozhodnutia v tejto veci (záležitosti) už boli prijaté.“Ruský prezident [...]

tulene tuleň

Na pobrežie Kaspického mora vyplavilo až 1700 mŕtvych tuleňov

04.12.2022 22:15

Populácia týchto tuleňov klesla za posledné storočie o približne 90 percent, stávajú sa obeťami únikov ropy, pytliactva a nadmerného lovu.

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.