Založ si blog

Na Západe žijeme v totalite s nemorálnou ideologickou morálkou

Každá doterajšia ľudská civilizácia ktorá dosiahla ideologickej totality moci ZANIKLA.

Naša báječná Zem (Glob) a jej príroda je skoro až neskutočne pestrá a farebná. Dokážeme s ňou žiť v súzvuku len vtedy, keď rešpektujeme jej pestrosť a nevyčleníme sa z jej systémových pravidiel. Tieto pravidlá (prírodné zákonitosti) sa totiž vytvárali po celú dobu formovania Zeme ako kozmického telesa a Zeme ako planéty života.

Kto si jednostranne osvojí čiernobiele videnie toho čo na tejto planéte je a funguje i mimo neho milióny a milióny rokov, ten nemá šancu prežiť, lebo disponuje len svojou silou a mocou vytvorenou z podstaty sveta proti ktorému chce bojovať (energia atomu využitá na ničenie, deštruuje do miery svojho návratu k rovnovážnej existencii v ktorej sa už nenachádza ani ten kto takúto deštrukciu spustil aby pustošil u iných).

Čiernobiele videnie je jedným zo základných znakov totality moci a nazýva sa ideológia. Dnes opäť žijeme v ideologizovanej a bohužiaľ pre nás v nevzdelanej spoločnosti, ktorá vytvára podhubie pre manipuláciu ľudského spoločenstva. Žijeme v manipulovanej spoločnosti ktorá z definičnej podstaty pozemskej pestrosti nemôže byť definovaná inak ako TOTALITÁRNA/TOTALITNÁ. Dosiahli sme v tomto ohľade vyšších mét ako predošlá socialistická formácia, ktorá vygenerovala individuálnu samoreguláciu, dobrovoľné obmedzenie slobody slova, pohybu, voľby, … To znamená, že v podstate nepotrebovala zákonnú reguláciu. Dnes sa deje cenzúra bez pravidiel (aké boli stanovené v Rakúsko-Uhorskej monarchii) a dokonca protizákonne. Prečo?

Lebo ústavnou súčasťou nášho „spoločenského“ systému je „Listina základných práv“ (prijatá VZ OSN) kde sú taxatívne vymedzené všetky prirodzené/základné ľudské práva. To v žiadnom prípade nezodpovedá čiernobielemu totalitárnemu videniu spoločnosti ani obmedzovaniu slobody, ktoré nepripravuje o slobodu iných.

Práve filozofia je disciplína, ktorá sa v celej histórii ľudstva snažila vymaniť z osídiel moci, lebo jej bazálnou podstatou musí byť objektívna realita popisovaná bez recenzie/cenzúry kohokoľvek a vychádzajúca z všeľudských princípov morálky a etiky. Počúvajte pozorne:

EMÓCIA PRAVDY

24.06.2024

Pravdu predstavujú dejiny, teda sled dejov/udalostí v čase a nie história ako produkt historikov. Mnohí sa zamýšľame v akej dobe to žijeme. Hľadíme na svet z pozície svojich skúseností, respektívne z toho, čo nás naučili, ako nás vychovali a ako na nás vplýva okolitá spoločnosť. Politika nás ovplyvňuje viac ako treba, rodiny, kamarátov celú spoločnosť. Už sa [...]

Nad Prírodou nemôžte vyhrať

06.06.2024

Iba dejinná doba ktorú historici nazývajú „novovek“ priniesla technický a technologický pokrok ktorý v mnohých ľudoch evokoval Mesiášsky komplex „nového veku“ nadvlády človeka nad prírodou a z toho aj nadvlády istej skupiny ľudí nad ľudstvom. Nesmierny úpadok vzdelanosti a s ňou súvisiacich znalostí napriek obrovskému informačnému pretlaku a možností zdieľania [...]

Od Českej učiteľky k súčasnému bazálnemu vzdelávaniu

05.06.2024

Piráti usoudili, že vše ve školství je špatně a my učitelé učíme prý jak za Marie Terezie, která mimochodem svou povinnou školní docházkou nastartovala průmyslový rozvoj Čech, dnes bezpečně zlikvidovaný! Tak předně: ve školách se neučí nic nazpaměť, navzdory tvrzením „odborníků“ ve věku 20+, protože to je „týrání dětí“, výsledky [...]

biden, obama

Už aj Obama spochybňuje Bidena: Šance na triumf klesli, mal by zvážiť životaschopnosť kandidatúry

18.07.2024 22:40

Obama údajne v zákulisí vyjadril obavy, že prieskumy verejnej mienky sa od Bidena odkláňajú a opúšťajú ho darcovia jeho kampane.

republikáni trump

Republikáni na zjazde nosia obväzy na uchu zo solidarity s Trumpom

18.07.2024 22:12

Trump prišiel na zjazd strany s obväzom na pravom uchu, ktoré mu postrelil atentátnik.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.