Založ si blog

Západná „civilizácia“ sa míľovými krokmi vrhá do praveku.

Západ dlhé roky produkoval „civilizáciu“ založenú na neprimeranej spotrebe energií na obsluhu tzv. životného luxusu, prebytku v spotrebe potravín a neustávajúceho vývoja elektrických zariadení odoberajúcich ľuďom vôľu premýšľať.
Deje sa pravý opak toho čo v evolúcii viedlo k existencii človeka (homo), čo bola verbálna komunikácia pomáhajúca tvorbu väčších komunít, pre-transformácii mozgu na vyššiu úroveň informačnej výmeny na elementárnej úrovni (rýchlejší a efektívnejší spôsob informačnej výmeny medzi neurónmi navzájom a koncovými receptormi ako indikátormi vonkajších podnetov).
Je známe, že ľudský mozog v kľudovom stave spotrebuje až 25% disponibilnej energie tela (u našich príbuzných, šimpanzoch je to len 8%).
Zmenšuje sa telesná záťaž a zároveň sa zvyšuje spotreba potravy čo extrémne zaťažuje tráviaci trakt a smerujeme späť v evolúcii (naši evoluční predkovia mali omnoho dlhší tráviaci trakt – črevá aj omnoho vyššiu energetickú spotrebu na spracovanie jeho obsahu).
To znamená aj úbytok energie pre mozog. Asi preto je väčšina jedincov západnej „kultúry“ ďaleko hlúpejšia ako ich predošlé generácie (dôkazy tejto degradácie sú nám predkladané deň čo deň). 😢 👎

 

Peter Ponický Lošonci

Ideový vodca svetového proletariátu = ideový vodca svetového progresivizmu, Vladimír Iljič Lenin

16.02.2024

Peter Ponický Lošonci, reakcia na článok Michala Hausera v „Novom slove“ 14.02.2024 o Leninovom politickom diele a jeho neukončenosti. Moja prvá mentálna reakcia po prečítaní názvu bola spomienka na Ježiša Nazaretského. Ten chodil po Judei s malou hŕstkou svojich priaznivcov (ako sa píše v Biblii, učeníkmi), jeho smrť si všimol málokto a prvá zmienka o jeho [...]

Čo drží pohromade obec/štát?

09.02.2024

Odpovede patria k otázkam, jazyk je nástroj porozumenia, vedomie a svedomie ako jediné robí človeka výnimočným biologickým produktom prírody. Položme si však otázku, čo z toho na úvod napísaného a históriou človečenstva uznaného za bazálne pradivo inteligencie a humanity je dnes na tzv. Západe pravdou (samozrejme nie u jednotlivcov, ale „národov“ a ich vodcov)? [...]

Progresivistická deštrukcia vzdelávania už od 90tych rokov.

12.01.2024

Spočiatku viera v zlepšovanie, potom len nádej na udržanie a nakoniec zmar a úplná erózia vzdelania a vzdelávania. Viac ako 30 rokov som prednášal na vysokých školách a univerzitách, dokonca som si vyskúšal aj úradnícku/manažerskú roľu na úrovni štátu ako minister pre vzdelávanie a vedu, na inštitucionálnej úrovni univerzity, fakulty, katedry ako [...]

kandidáti

Top 5 priorít kandidátov na prezidenta. Kto chce miesto eura korunu a kto odísť z WHO? Predstavy favoritov sa líšia

27.02.2024 00:00

Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V druhom článku vám predstavíme ciele jednotlivých kandidátov a ich top päť priorít.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Ľudskoprávne organizácie: Izrael naďalej blokuje humanitárnu pomoc do Gazy

26.02.2024 21:07, aktualizované: 21:59

Izrael páchanie genocídy v Gaze dôrazne popiera.

Robert Fico, Emmanuel Macron

Macron: Nie je zhoda na vyslaní vojakov na Ukrajinu, vylúčiť však nemožno nič. Fico: V Paríži bola bojová atmosféra

26.02.2024 20:48, aktualizované: 23:25

Podporu približne 15 krajín získal český plán nákupu munície v zahraničí, Macron ohlásil vznik raketovej koalície pre rakety stredného a dlhého doletu.

Eurofighter Typhoon so strelami Taurus

733. deň: Scholz: Strely doletia až do Moskvy, nezapojíme sa do vojny. Nemecko zatiaľ nepošle špičkové strely Taurus

26.02.2024 19:35, aktualizované: 23:12

Prezident Zelenskyj očakáva, že Rusko spustí novú ofenzívu v máji alebo v lete. Ukrajina má svoje vlastné bojové plány.