Voľby nereflektovali možnú budúcnosť, len minulosť – preto je potrebné pripomenúť účel municipalít na každej úrovni

Už nejakú dobu sa ani len nehovorí o kvalite, rovnako ako dnes životné prostredie sa v minulých rokoch stal pojem kvality len nálepkou podpory zvyšovania ziskov firiem a byrokratizácie inštitúcií.

Uverejním na tejto platforme svoju prezentáciu z konferencie o kvalite z Ostravy pre potrebu zmeny vnímania kvality v štátnej a verejnej správe z roku 2013!

Trump stupňuje jadrovú hrozbu … privádza svet na pokraj jadrovej vojny.

02.08.2025

augusta 2025 od Larryho C. Johnsona (USA blog Sonar21) Donald Trump sa svojimi príspevkami na sociálnych sieťach správa ako nejaké zdrogované tínedžerské dievča. Trump – rádoby cisár „umenia dohody“ – panikársky vedie svet na prah jadrovej vojny a podniká ďalšie kroky, ktoré Rusko môže vnímať iba ako prípravu USA na útok na vlasť. Medvedev, odpovedal týmto [...]

Rusko prechádza do ofenzívy proti americkým investorom v prístave v Odese (Russia Goes on the Offensive Against US Investors in an Odessa Port)

16.07.2025

Larry C. Johnson (na podcaste SONAR21) 16.07.2025 Predvčerom 14. júla, Volodymyr Zelenskyj po medzinárodnom právnom spore odovzdal americkým spoločnostiam najväčší terminál odeského prístavu Olimpex . Novými vlastníkmi sa stali americké investičné spoločnosti Argentem Creek Partners a Innovatus Capital Partners. Cena transakcie nebola zverejnená. [...]

Našim deťom. ..

09.07.2025

Našim deťom …. Začnem citátom Bertranda Russella: „Jednou z nepríjemných vlastností našej doby je, že tí, ktorí sa cítia sebavedomo, sú hlúpi a tí, ktorí majú aspoň nejakú predstavivosť a porozumenie, sú plní pochybností a nerozhodnosti.” Ste Husákove deti. Narodení priskoro na to, aby ste kradli v 90-tych rokoch, prineskoro na to, aby ste boli „deti [...]

Witkoff

Witkoff: Putin súhlasí s bezpečnostnými zárukami pre Kyjev a s územnými ústupkami

17.08.2025 16:55

Osobitný vyslanec amerického prezidenta vôbec prvýkrát poskytol niektoré podrobnosti o obsahu rokovaní na Aljaške.

Nemecko Mníchov Oktoberfest záver

Vojna o bratwurst. Bavorsko a Durínsko sa sporia o klobásové prvenstvo

17.08.2025 16:29

Nie je to po prvý raz, čo sa v Nemecku rozhorel spor o klobásy.

srbsko

V Srbsku zapálili kanceláriu Vučičovej strany. Násilnosti na protestoch podľa neho ohrozujú demokraciu

17.08.2025 14:55

Protesty proti vláde prezidenta Vučiča už štvrtý deň po sebe sprevádzalo násilie.

veget

Pravda v Pravde.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 287
Celková čítanosť: 722703x
Priemerná čítanosť článkov: 2518x

Autor blogu