Založ si blog

Übermensch, „nový“ nadčlovek opäť na scéne Sveta.

Po skončení 2. svetovej vojny „presídlilo“ individuálne či za pomoci vlády USA mnoho príslušníkov SS a NSDAP do „stredu“ tzv. Slobodného Sveta. Podobne aj nacionalisti, Banderovci smerovali najmä za oceán, do USA a Kanady.

Po skončení tej prvej „veľkej“ vojny sa dali USA a ich vtedajší prezident oslavovať ako víťazi a strojcovia mieru naveky prostredníctvom svojho projektu, Spoločnosti národov so sídlom v Ženeve. Nielenže sa nestalo, ale vypukla ešte väčšia a barbarskejšia vojna ktorá dostala poradové číslo 2. Bola aj dôsledkom chamtivej pomsty koloniálnych mocností (najmä Francúzske koloniálne impériumíčko a Britské vtedy ešte prvé impérium) sokovi čo bažil po ich zlatonosných kolóniách – Nemecko.

To čo Waimarovskému Nemecku spôsobili ekonomicky aj sociálne devastujúce požiadavky vojnových reparáciách a celkové dôsledky nadiktovaného tzv. Trianonského mieru nedoznelo dodnes a nie len skrze ďalšiu svetovú vojnu.

Ako po každej sociálnej katastrofe, politickí vodcovia hľadali nepriateľa a dvíhali do „nebies“ tých ktorí im mohli pomôcť k moci. V medzivojnovom Nemecku v tejto „súťaži“ histerických sľubov zvíťazila pre Nemecko nie stará idea (19. storočia) národa a mocnosti v strede Európy, ktorá po stredovekej skúsenosti cisára Rímskeho a jeho virtuálnej ríše Európy bola poruke. Nepriateľom bol Hitlerovskou ideou nacizmu kvalifikovaný iný – historický národ, židia a iná konkurenčná ideológia, komunizmus. Tieto „fakty“ boli východiskom pre zdôvodnenie „objektivity“ posúdenia úrovne a postavenia príslušníka národa, ako „zdroja“ sily pre svetovládu. Zrodila sa opäť antidarvinovská novo religiózna koncepcia nadčloveka (vyvoleného človeka), nemecky Übermensch. Ako nazvať takúto prax? Tak ako sme ich charakterizovali v dobe krutej vlády kolonizátorov nad kolóniami či diskriminácií a krutého zaobchádzania s černochmi ako menejcennou rasou v USA, teda ako EXTRÉMNY RASIZMUS.

A čo dnes? Nič nové pod slnkom. Opäť je tu aj keď si málokto dovoľuje ho nazvať jeho pôvodným a jednoznačným výrazom. EXTRÉMNY NACIONALIZMUS JE RASIZMUS A RASIZMUS JE PRAKTICKÝM NAPLŇOVANÍM IDEI NADČLOVEKA, údajne jediného vyvoleného hominida na Zemi.

Tak pozrime sa na to či je to len dnes na Ukrajine, alebo aj v minulosti do vypuknutia studenej vojny. Nacistický antikomunizmus sa prelial do politiky USA a vpochodoval do Kóreje. Rasizmus sa prejavil v konaní vojsk i politiky voči ľuďom na opačnom ideovom predpolí moci. Krutosť nebola len na bojiskách, ale aj voči civilom. Život inej rasy, menejcenných aziatov nemal žiadnu cenu. Nie je to nacizmus v praxi? Vietnam dtto. Vraždenie bezmocných vrátane detí kobercovým bombardovaním a napalmom či bielym fosforom. To je barbarské konanie tých čo sa sami presviedčali o svojej výnimočnosti a nadradenosti vrátane práva vziať menejcenným život podobne ako pri love zvierat. Nie je to rasizmus, nacizmus?

Návrat mnohých „Benderovcov“ po tzv. oranžovej revolúcii v Kyjeve a hlavne po roku 2014 povýšili dnes nazývaný „extrémny nacionalizmus“ ale po pravde nacizmus/rasizmus na štátnu ideológiu Ukrajiny. Už nemal „palivo“ antikomunizmu a preto preradil na iné, s rovnakým nepriateľom. Hlavnou politikou sa stalo prenasledovanie „nepriateľskej ruskej rasy“ aj jeho jazyka. CIA našla opäť svoju tretiu kolónu proti „starému“ konkurentovi USA o vládu nad svetom, tam bolo otvorene možné konať proti Rusku a jeho národným príslušníkom, ako menejcennej rase, nevyvolenej ovládať tak obrovské územie a obrovské bohatstvo. Ak by sa im totiž podaril tento primitívny krok, tak oslabí Rusko a predpokladali, že po príklade Ukrajiny postupne rozložia jednotu a suverenitu Ruska a v duchu ROZDEĽ a PANUJ aj ovládnuť skrze nastrčených politikov a politických subjektov financovaných z rozpočtov USA. Takýto úspech by im iste umožnil vystrašiť Čínu a „priviesť“ k rozumu a vrátiť sa k vazalskej ekonomickej kolónii minulách desaťročí. Čínske vedenie vie, že na Ukrajine a v stabilite Ruska a jeho obrane voči tlaku Západu, ochraňuje aj samu seba a svoju suverénnu budúcnosť.

Neúspech takto aktivovaných procesov v súbehu diskvalifikuje náš rasizmus aj jeho extrémnu podobu – nacizmus. Smutné je, že opäť Európania hrozia Svetu/Zemi zničením, ale toto už môže byť posledným. Uvidíme ako dlho bude trvať, než si to Európania z tzv. Západu (na oboch brehoch Atlantiku) uvedomia a konečne pripustia, že nie sú vyvolenou rasou ani lepšou iných. Zvlášť keď si to zdôvodníme tým, že v podstate sme rasovo jednotní, podľa analýzy mitochondriálnej DNA sme všetci deťmi jednej matky v prehistórii ľudstva!

Peter Ponický Lošonci

Green Deal, nádej budúcnosti alebo kolosálny podvod EU?

24.06.2022

(Od doby kedy sa v polovici minulého storočia zišiel Rímsky klub a zverejnil svoje skúmaním a analýzou podložené tvrdenia, vieme o rizikách spojených s konaním ľudí v modernej tzv. priemyselnej ére, devastačnými zmenami globálnej klímy s doslova kataklizmatickými dôsledkami na naše životné prostredie.) V USA svojho času pod vodcovstvom svojho prezidenta Roosevelta na [...]

Univerzálna pravda neexistuje.

19.06.2022

Uverejnené presne pred dvomi rokmi na mojom FB statuse. Som človek ako sa hovorí, napáchnutý do morku kostí fyzikou a filozofiou a je to podľa mňa tá správna kombinácia znalostí na takéto konštatovanie. Ale na toto poznanie nie je treba žiadnu školu, len ako sa u nás hovorí, sedliacky rozum. Akékoľvek poznanie je vždy „definované“ históriou či procesom ako sme [...]

To nás čeká! Sociální vzpoury, válka bohatých a chudých …

17.06.2022

(Desítky let bádání profesora Budila, hodně mrazivé čtení.) Reportáž Pretože považujem za dobré a dôležité citovať aj názory iných, dnes preberám reportáž o knihe českého antropológa z Filozofickej fakulty Západočeskej univerzity v Plzni Ivo T. Budila. Morální potenciál je stejný ve všech společnostech, ale to, co se liší, je kognitivní síla. „A kdykoli v [...]

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Igor Matovič

Matovič opäť útočí na Lengvarského: Nadsluhuje na svojom mieste

25.06.2022 15:21

Aj podľa poslanca Eštoka je šéf rezortu zdravotníctva zrelý na odvolanie.

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.