Založ si blog

Zbortí sa mediálny svet sám do seba?

(Zisk a krátka „sláva“ pochováva fakty, mŕtve fakty fixujú LOŽ, ale nič nie je večné.)

Už pred rokmi mnohí charakterizovali dobu, ako informačnú (vďaka počítačom a internetu). Tak ako je každá informácia zaznamenaná v počítačovom svete, je pre väčšinu ľudí bez technických prostriedkov IKT, bez akejkoľvek hodnoty a významu, lebo väčšina ani nevie, že existuje nejaká dvojková sústava a počítače pracujú doteraz len s týmto dvojstavovým režimom 0 a 1 (či v reči matematickej logiky nepravda, pravda a reči elektroniky bez napätia a s napätím a dokonca, že k tomu existuje celá matematika rôznych operácií).

Takýto Svet je pohodlný ale veľmi zraniteľný. Užívateľský prístup ku ktorému vedie masovosť konzumu a teda aj spotreby a výroby nahráva informačnej devastácii väčšiny ľudí (spoliehajúcich sa na to čo im niekto podsúva, ponúka pohodlie či lepšie lenivosť a zaostávanie ducha, lebo na telo sa už zamerala iná skupina biznisových žralokov).

Čím ďalej viac sa podobáme dinosaurom s vypracovaným telom (v ich prípade ale s evolučnou potrebou) a maličkým mozgom, ktorý pre zjednodušenie inštinktového spôsobu fungovania (1. signálna, inštinkt – niekto na mojom teritóriu/nepriateľ/zabiť, 0 – nie je nebezpečný – ostaň v pokoji). Možno ste si všimli, že to je najjednoduchšie použitie binárneho systému ako signálnej sústavy mentálne jednoduchých úkonov.

Pôvodný ľudský mozog, ale evolučne predbehol dobovú potrebu a v predstihu bola vygenerovaná sústava, neurónová sieť s prakticky nekonečným množstvom binárne interagujúcich prvkov, a s prispením samotného nositeľa mozgu obnovovaných po celý fyzický život (životný cyklus).

V každej dobe histórie toho čo nazývame ľudstvo bola istá skupina ľudí (vrchol Gaussovej krivky normálneho rozdelenia), ktorí z vlastnej potreby generovanej mentálnou konštrukciou nepripustili degeneratívne zmeny interakcií neurónov a ich zvedavosť a záujem ich hnali v poznaní vpred. Týmto ľuďom „nadávame“ osvietení a vďačíme im v dobrom aj zlom za to akí sme a ako žijeme. Skúmanie je individuálnou mentálnou potrebou a nesúvisí so sociálnymi procesmi a „psychózou“ davu/masy. Preto im nemožno vyčítať, že ich poznanie ľudia aj zneužili a zneužívajú.

Žraloci bez chrbtovej kosti pochopili ako z masovosti konzumu učiniť masovosť diktátu (a spoliehajú sa na normálne rozdelenie, väčšina ani nespozná že vykonávajú čo im niekto „nadiktuje“) lebo bohatí hýbatelia masy obyčajne nepatria do skupiny mentálneho vrcholu Gaussovho normálneho rozdelenia.

Z informácií sa stal objekt masovej spotreby „dobre“ mierených s poznatkami spoločenských vied, najmä psychológie a sociológie (vždy bolo aj v malej množine tých na Gaussovom vrchole ktorí sa dobrovoľne pridali na stranu „zla“), teda tzv. spoločenských disciplín v mnohom špekulatívnych. Aj preto je/bolo iba minimum takýchto mysliteľov v oblasti prírodných vied, najmä fyziky a matematiky.

Keďže po dobu kým ľudstvo nevymrie, budú ľudia schopní rozšifrovať, identifikovať a vyhľadávať pravdu. Pravda sa nikdy nepresadzovala rýchlo a ľahko, ale aj z placatej Zeme či panciera korytnačky plávajúcej na mori sa podarilo vykresliť a fyzicky dokázať podobu Glóbu, pohyby pevniny a zatiaľ v najmenšej miere aj podstatu tajomstiev vody a jej sveta.

Podobne neostane pravda uzavretá len do binárnych obrazcov nezrozumiteľných dát, ale vypláva na povrch ako ryby ktoré sme zabili a najprv sa potopia aby za čas vyplávali na hladinu. Klam a lož vygenerujú mediálnu čiernu dieru so zvyšujúcou sa rýchlosťou rotácie a takto fyzikálne podmienená gravitácia pohltí samu seba. Ale žiadna čierna diera nie je prázdna, naopak informácie v nej sú komprimované a občas ich sama čierna diera vychrlí do okolitého priestoru a občas aj s energiou rovnajúcou sa koncentrovanému neutrínovému toku.

Peter Ponický Lošonci

Green Deal, nádej budúcnosti alebo kolosálny podvod EU?

24.06.2022

(Od doby kedy sa v polovici minulého storočia zišiel Rímsky klub a zverejnil svoje skúmaním a analýzou podložené tvrdenia, vieme o rizikách spojených s konaním ľudí v modernej tzv. priemyselnej ére, devastačnými zmenami globálnej klímy s doslova kataklizmatickými dôsledkami na naše životné prostredie.) V USA svojho času pod vodcovstvom svojho prezidenta Roosevelta na [...]

Univerzálna pravda neexistuje.

19.06.2022

Uverejnené presne pred dvomi rokmi na mojom FB statuse. Som človek ako sa hovorí, napáchnutý do morku kostí fyzikou a filozofiou a je to podľa mňa tá správna kombinácia znalostí na takéto konštatovanie. Ale na toto poznanie nie je treba žiadnu školu, len ako sa u nás hovorí, sedliacky rozum. Akékoľvek poznanie je vždy „definované“ históriou či procesom ako sme [...]

To nás čeká! Sociální vzpoury, válka bohatých a chudých …

17.06.2022

(Desítky let bádání profesora Budila, hodně mrazivé čtení.) Reportáž Pretože považujem za dobré a dôležité citovať aj názory iných, dnes preberám reportáž o knihe českého antropológa z Filozofickej fakulty Západočeskej univerzity v Plzni Ivo T. Budila. Morální potenciál je stejný ve všech společnostech, ale to, co se liší, je kognitivní síla. „A kdykoli v [...]

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Igor Matovič

Matovič opäť útočí na Lengvarského: Nadsluhuje na svojom mieste

25.06.2022 15:21

Aj podľa poslanca Eštoka je šéf rezortu zdravotníctva zrelý na odvolanie.

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.