Založ si blog

Vojna sa skončila, víťazi založili hlboké základy ďalšej

Napísané na mojom FB profile presne pred 2 rokmi (29.07.2020)

Nie som jediný ktorý vie, že 2. svetová vojna vlastne začala tajnými dohodami a podpísaním prímeria a spečatených potom vo Versailes na mierovej konferenci, ktorá bola diktátom a pôvodne koncipovaná na základe Wilsonových podmienok, ktoré ešte vyšperkovali Francúzi vedení Clemanceauom. Nakoniec ani tento Americký prezident nerešpektoval čo pôvodne sám stvoril a jeho záujem „mierotvorcu“ sa sústredil na vystavanie vlastnej slávobrány stvorením Spoločnosti národov .

Európania sa domnievali, že nová veľmoc a jej prezident budú zárukou toho, že vojna prestane byť prostriedkom politiky. Ale rovnako, ako u mladých ľudí stredoeurópskych mocností, ktoré vojnu vyvolali – na začiatku jasali bažiac po víťaznej sláve a už o niekoľko mesiacov plakali nad svojim osudom v zákopoch a blate. Prečo tento môj historický spomienkový kontext?

Dnešný vládcovia tejto maličkej stredoeurópskej republiky s jasotom preberali moc a prvé čo vykonali bolo založenie novej politickej vojny, ktorá už nebude mať ani len smerové blinkre vpravo či vľavo. Bude len o uchopení moci za každú cenu a ulúpení verejných zdrojov bez hraníc. Je možné tomu zabrániť?

Už neverím tomu, lebo nastavenie mladých ktorí by mali byť tými bojovníkmi je rovnaké ako mladých „vlastencov“ na začiatku 20. storočia. Ale chuť sa presláviť a zamestnať ako u banky v administratíve štátu (počínajúc vládou a parlamentom) a veriť v doživotné zaistenie je naivné/hlúpe.

Preto len konštatujem ako Che Gevara, „veľká revolúcia vyžaduje veľkú lásku“, ale nie k peniazom/bohatstvu ako jasne dokázali nedávno minulý predsedovia vlády a rovnako ten súčasný, ktorý dokonca radí ako sám bohatne na obchodovaní s kryptomenami. Prvoradou emóciou budúcich mladých politikov musí byť láska k ľuďom, láska ku všetkému živému/prírode ale nie ako turista, ale ako ten čo s pokorou víta každé ráno ako príležitosť túto lásku prejaviť konkrétnym konaním.

Idealistické? Asi áno, ale jediné čo nás nevrhne do pozície kolónie a banánovej republiky. Som nakoniec nesmierne rád, že som už dosť starý na revolúcie, hoc vo svojej podstate ich nenávidím, lebo ako sčítaný a premýšľajúci človek viem čo sa po nich deje hoc revolúcia je novým začiatkom bez akýchkoľvek zmlúv. Nič nezaručuje, že neexistencia zmlúv nepripustí neúprimnosť a zištnosť. Preto tá láska či doslova veľká láska. Je ale treba aj vedieť, že veľká láska vyvoláva aj veľkú nenávisť tých ktorých nemôžete milovať. Aj keď je to vždy minorita, ich nenávisť je vždy obrovská a sú schopní všetkého.

Peter Ponický Lošonci

Nech počúvajú pozorne naši militantní bubeníci rinčania zbraní

25.11.2022

Rozhovor vedený z Poľska so severoamerickým vojenským expertom a bývalým poradcom ministra obrany USA, plukovníkom Douglasom MacGregorom: Ďalší veľmi dobre zrozumiteľný rozhovor plukovníka MacGregora pre americkú spravodajskú televíziu o tom čo sa deje na Ukrajine a západnému Svetu sa to tají: PPL

Kto sú ukrajinskí integrálni nacionalisti ?

18.11.2022

https://www.voltairenet.org/article218395.html| PARÍŽ| 15. novembra 2022 Kto chce poznať históriu ukrajinských „integrálnych nacionalistov“, (neonacistov) musí hľadať už v čase prvej svetovej vojny, potom tej druhej, studenej vojny a pokračovať dnes na súčasnej Ukrajine. Mnoho dokumentov bolo zničených a súčasná Ukrajina pod trestom odňatia slobody zakazuje čo [...]

Scéna je pripravená pre americké bojové jednotky na Ukrajine

13.11.2022

(The Stage Is Set for US Combat Troops in Ukraine.) Autor príspevku: MIKE WHITNEY • 11. NOVEMBER 2022 „Ak niekto zvonku zasahuje na Ukrajine, mal by vedieť toto: Ak pre nás vytvára hrozby … okamžite sa pomstíme. Máme všetky nástroje, ktoré potrebujeme, aby sme mohli reagovať, a všetky rozhodnutia v tejto veci (záležitosti) už boli prijaté.“Ruský prezident [...]

protest

Zo 62 na 64. Milióny Francúzov protestovali proti Macronovej reforme dôchodkov

31.01.2023 20:04

Len v Paríži protestovalo okolo 500 000 ľudí.

vagnerovci srbsko

Dezertér od vagnerovcov sa ospravedlnil Ukrajincom

31.01.2023 18:52

Zbeh dáva najavo ochotu svedčiť o vojnových zločinoch.

bitka bratislava

Kop aj úder. Takto sa skončila agresívna potýčka v Bratislave

31.01.2023 18:11

K incidentu malo prísť v pondelok po tretej ráno.

volby 2012, smer, fico

Predčasné voľby boli trikrát, vyhral ich Mečiar a dvakrát Fico. Raz aj rekordne

31.01.2023 17:54

Smer po voľbách v roku 2012 zostavil prvý a zatiaľ poslednýkrát jednofarebnú vládu.