Založ si blog

Liberty = SLOBODA

(Napísané pred dvomi rokmi – 2020.)

Všetky zloženiny a konštrukcie, ktoré majú svoj slovný základ v tomto čarovnom slovíčku sú odjakživa nesmierne príťažlivé.

Politický aj ideologický konzervatívci sa radi prezentujú ako ľudia zásad, často dokonca odvekých. Ktoré sú to? Desatoro „božích“ doporučení, ktoré plne neakceptuje ani väčšina ich hlásateľov?

BRATSTVO s ktorým sa nevedia vyrovnať ani mnohí súrodenci? Alebo ROVNOSŤ ktorú si všetci užili len v momente narodenia, keď príjemné prítmie prenatálnej fázy života osvieti kvantum nepríjemne ostrého svetla?

Konzerva uchováva svoj obsah. Uchová ho večne? Iste každý trochu inteligentný človek odpovie, že nie. Ani poznanie nie je možné konzervovať, hoc by sme si to často priali a dokonca jeho časť sa ľudia snažili uchovať aj vtedy, keď už bolo jasné že minulé poznanie je prekonané novým, čo viac odpovedá Svetu okolo nás.

V histórii človeka je snáď najviac zla spôsobeného práve potlačovaním nových právd poznania ku ktorým osvietená časť ľudstva smeruje. Takí čo konzervovali staré pravdy za tie svoje, bojovali tými najneľudskejšími prostriedkami aké si ľudská tvorivosť vedela vykresliť.

SLOBODA ktorú si takmer každý predstavuje inak, hlavne v prospech tej vlastnej. Dnes sa všetci „bojovníci“ za slobodu schovávajú za jej anglický spôsob. Konzervatívci čo by všetko najradšej konzervovali nasilu a Liberálovia čo by si najradšej slobodu kúpili len pre seba. História ako ju poznáme je vlastne len tohto potvrdením, nerovnosť, nesloboda a nesvornosť pre väčšinu. Mocní za tento model spoločnosti bojujú pod rôznymi menami a chránia sa rôzne pevnými štítmi už odjakživa.

Ježíš nikdy nevyslovil prianie vytvorenia cirkvi svätej, Caesar chcel byť prvý medzi rovnými, Marx chcel zmeniť svet k lepšiemu a navrhol diktatúru jedných proti druhým, Americký model slobody je za úplatu.

Nastáva čas „pomsty“ tej ktorej sme sa vlastne nikdy na slobodu nepýtali a ktorá je jedinou príčinou, že sme mali možnosť slobode vzniknúť a ju žiť. Príroda a jej deti sme sa snažili zotročiť ako sami medzi sebou od vekov. Len malý príklad zo súčasnosti kedy mnohí radi cestujú aby videli nie ako ľudia žijú na druhom konci sveta, ale aby videli výtvory tej ktorú sme sa tisícročia snažili zotročiť. Letecké spoločnosti aby získali vôbec niekoho na začiatku svojho podnikania, ponúkali miesta nadostač, jedlo, krásnu obsluhu a príjemné slovo. Dnes uberajú miesto medzi sedačkami, aby bolo za starú cenu v lietadlách čo najviac pasažierov, rušia občerstvenie a pekné slovo je vzácnosťou.

Obmedzujú slobodu pohybu u tých ktorí im zaisťujú ich slobodu podnikania a verejnej služby. Dokonca to činia spôsobom, ktorý odoberá ľudom to po čom odjakživa túžili, slobodu a rovnosť. Túto predávajú za vyššiu cenu pre rovnejších čo si túto slobodu vedia zaplatiť!

Ľudstvo toto odveké nepriateľstvo v mene prospechu niektorých zrejme nedokáže vyriešiť. Naša chamtivosť, však berie čoraz viac možností prírode, aby mohla náš konflikt vyriešiť zmierlivo a bez obetí…

Peter Ponický Lošonci

Nech počúvajú pozorne naši militantní bubeníci rinčania zbraní

25.11.2022

Rozhovor vedený z Poľska so severoamerickým vojenským expertom a bývalým poradcom ministra obrany USA, plukovníkom Douglasom MacGregorom: Ďalší veľmi dobre zrozumiteľný rozhovor plukovníka MacGregora pre americkú spravodajskú televíziu o tom čo sa deje na Ukrajine a západnému Svetu sa to tají: PPL

Kto sú ukrajinskí integrálni nacionalisti ?

18.11.2022

https://www.voltairenet.org/article218395.html| PARÍŽ| 15. novembra 2022 Kto chce poznať históriu ukrajinských „integrálnych nacionalistov“, (neonacistov) musí hľadať už v čase prvej svetovej vojny, potom tej druhej, studenej vojny a pokračovať dnes na súčasnej Ukrajine. Mnoho dokumentov bolo zničených a súčasná Ukrajina pod trestom odňatia slobody zakazuje čo [...]

Scéna je pripravená pre americké bojové jednotky na Ukrajine

13.11.2022

(The Stage Is Set for US Combat Troops in Ukraine.) Autor príspevku: MIKE WHITNEY • 11. NOVEMBER 2022 „Ak niekto zvonku zasahuje na Ukrajine, mal by vedieť toto: Ak pre nás vytvára hrozby … okamžite sa pomstíme. Máme všetky nástroje, ktoré potrebujeme, aby sme mohli reagovať, a všetky rozhodnutia v tejto veci (záležitosti) už boli prijaté.“Ruský prezident [...]

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Maroš Žilinka

Pred domom generálneho prokurátora Žilinku protestovali občania

04.12.2022 17:20

Nespokojní občania nesúhlasia s jeho pôsobením na Generálnej prokuratúre.