Založ si blog

Zem nemožno zachrániť biznisom

Tragédiou súčasnosti je, že prírodu/Zem chcú „chrániť“ ľudia čo vôbec nepoznajú prírodné vedy, najmä fyziku. Čo je rovnaké ako keď o budúcej rodine s deťmi hovoria homosexuáli. Nevidíte súvislosť?

Len pár príkladov.

1. Boom fotovoltaiky začal, keď Čína dokázala stlačiť cenu práce a cenu použitých materiálov na historicky nebývalo nízku úroveň. Ale premena energie v nich je limitovaná elementárnou dispozíciou a nikdy nebude ich účinnosť vyššia ako 15 až 20% (nasneží či zamračí sa a ich účinnosť je 0%). Hoc Slnko má obrovskú energetickú kapacitu. Navyše výroba jednotlivých položiek fotovoltaických panelov v žiadnom prípade nie je ekologická ani šetrná.

2. Veterné parky, súvisia s prúdením vzduchu a to je závislé na vodnom cykle, teda intenzite a lokálnej kapacite odparovania vody vplyvom slnečného tepla. Väčšie teplo odparí viac vody, viac vody vo vzduchu znamená väčšiu nerovnováhu, ťažšie mraky a iný cyklus striedania tohto režimu s čím súvisí vznik nevyužiteľných veterných extrémov. To je, že buď nefúka, alebo fúka príliš a ani v jednom z týchto prípadov nevyrobíte ani watt energie.

3. Vodné toky sa plnia tiež vďaka vodnému cyklu a čoraz väčšie extrémy počasia menia aj intenzitu a kapacitu vodných tokov (vody je čoraz menej a po obrovskom spade zrážok musíte vodu neproduktívne prepúšťať aby ste zachránili priehradu alebo mesto či dedinu).

Jediným produktívnym a udržateľným zdrojom energie na veľmi dlho je termojadrová fúzia (ako dokazuje naše slniečko), ale kapacity a zdroje do tokamaku a energetickej sústavy na tejto premene založenej sú žalostne malé (ale tie vojenské žalostne obrovské). Takže kde to sú tí odborníci na energetiku (i toho zo Slovenska s tým umelým chrupom a usadeného na „večnosť“ v komisii EU čo bez znalostí velil energetike EU), čo prišli s nápadom rozvíjať opäť biznis namiesto záchrany planéty. Kde sú skutoční ochránci klímy/prírody lebo tí zelení čo o princípe zelenosti tejto planéty nevedia takmer nič už narobili škôd čo sa ťažko dajú odstrániť.

Opäť sme zničili to, čo v dobrej viere začalo v polovine minulého storočia, keď ešte aj fyzika bola „kráľom“. 🧐

Peter Ponický Lošonci

PS. Zámerne je v názve tohto príspevku slovo „Zem“, teda názov ktorý sme dali planéte my ľudia. Preto to čo píšem sa týka stavu planéty ktorý umožní existenciu človeka a biologickú pestrosť s ktorou sme schopní existencie. Limity existencie planéty ktorú ešte stále obývame, neurčujeme ani my ani planéta sama, ale vonkajšie kozmické okolnosti a to by som predsa nepísal príspevok pre laikov, ale kozmológov.

Nech počúvajú pozorne naši militantní bubeníci rinčania zbraní

25.11.2022

Rozhovor vedený z Poľska so severoamerickým vojenským expertom a bývalým poradcom ministra obrany USA, plukovníkom Douglasom MacGregorom: Ďalší veľmi dobre zrozumiteľný rozhovor plukovníka MacGregora pre americkú spravodajskú televíziu o tom čo sa deje na Ukrajine a západnému Svetu sa to tají: PPL

Kto sú ukrajinskí integrálni nacionalisti ?

18.11.2022

https://www.voltairenet.org/article218395.html| PARÍŽ| 15. novembra 2022 Kto chce poznať históriu ukrajinských „integrálnych nacionalistov“, (neonacistov) musí hľadať už v čase prvej svetovej vojny, potom tej druhej, studenej vojny a pokračovať dnes na súčasnej Ukrajine. Mnoho dokumentov bolo zničených a súčasná Ukrajina pod trestom odňatia slobody zakazuje čo [...]

Scéna je pripravená pre americké bojové jednotky na Ukrajine

13.11.2022

(The Stage Is Set for US Combat Troops in Ukraine.) Autor príspevku: MIKE WHITNEY • 11. NOVEMBER 2022 „Ak niekto zvonku zasahuje na Ukrajine, mal by vedieť toto: Ak pre nás vytvára hrozby … okamžite sa pomstíme. Máme všetky nástroje, ktoré potrebujeme, aby sme mohli reagovať, a všetky rozhodnutia v tejto veci (záležitosti) už boli prijaté.“Ruský prezident [...]

Nehoda vozidla s nelegálnimi migrantmi

Pri tragickej nehode v Tornali vyhasli štyri životy

04.12.2022 21:20

K dopravnej nehode dvoch osobných motorových vozidiel došlo podvečer na ceste v Behynciach, časti Tornale.

vojaci ukrajinskí českí

Ukrajinskí vojaci už dorazili do Česka. Armáda im pomôže s výcvikom

04.12.2022 19:35

Podľa českej ministerky obrany je prioritou pomoc s výcvikom v záujme úspešného boja proti ruskému agresorovi.

Bratislava Vianočné Trhy Rozsvietenie Strom BAX

Hygienici upozorňujú, čo si všímať v stánkoch na vianočných trhoch

04.12.2022 19:05

Dôležitá je čistota pomôcok, vhodná ochrana vystavených nebalených pokrmov, či používanie jednorazových rukavíc.

Maroš Žilinka

Pred domom generálneho prokurátora Žilinku protestovali občania

04.12.2022 17:20

Nespokojní občania nesúhlasia s jeho pôsobením na Generálnej prokuratúre.