Založ si blog

Hlúposť Ameriky s realizáciou DEI (DEI = Rozmanitosť, Rovnosť, Inklúzia), vedie k intelektuálnemu holokaustu.

Autor: M. B. Mathews v American Thinker – 26.02.2023
Zástancovia DEI ohlupujú americkú kultúru politikami DEI. Bohužiaľ, mnoho ľudí, ktorí nie sú POC (ľudia inej farby pleti), sa hlási k týmto zničujúcim politikám namiesto toho, aby protestovali a vysvetľovali škodlivosť DEI.
Ako napísala Nancy Andersenová, DEI vo svojej vlastnej argumentácii a publikáciách popisujú „individualizmus, perfekcionizmus, zmysel pre naliehavosť a objektivitu ako podstatu kultúry nadradenosti bielej rasy“. Zriekajú sa zásluh za spravodlivé posudzovanie ľudí inej farby pleti. To čo robí DEI, je v podstate nezmyselné pre celú kultúru tým, že presadzuje mylné presvedčenie, že Amerika je systémovo rasistická a beznádejne biela. To, čo robia aktivisti a podporovatelia DEI, je bláznovstvom a protikladom čestnosti a úspechu, pretože hovorí k ľuďom, ktorí nie sú kvalifikovaní, že nimi sú. To im ale nepomôže.
Prečo je to nesprávne? Je to nemorálne. Hovoria im, že môžu niečo dokázať, aj keď na to nie sú kvalifikovaní, intelektuálne alebo manuálne schopní. Keď zlyhajú, a ak nie sú schopní výkonu požadovanej práce/činnosti, povedia im aby obviňovali tých ľudí, ktorí dôrazne varovali pred takýmito politikami a nie tých ktorí sú zodpovední za vštepovanie falošnej nádeje medzi nimi (POC).
To neznamená, že POC sú intelektuálne neschopní. Treba povedať, že objektívna realita je miesto, kde žijú ľudia, ktorí sú intelektuálne čestní. Ale keď hovoríte ľuďom, že byť objektívny je „byť bielym“, hovoríte, že objektivita je rasovo utláčateľská vlastnosť alebo nesprávny postup. Čo sa však stane, keď začnete veriť, že objektivita je nesprávna? Veríte veciam, ktoré nie sú pravdivé, veríte klamstvám, a to je ono čo vrhá ľudí do pekelných jám a snaží sa ich vymaniť z údajne prospešného systému (DEI). Okrem toho individualizmus, nie spoliehanie sa na vládu, buduje dôveru a kompetencie.
DEI je jedovatý projekt, pretože obhajuje opustenie „pocitu naliehavosti“ (aby sa veci úspešne dokončili), pretože pocit naliehavosti je „biely“ a neodráža kultúru POC. Aké urážlivé pre POC. Nedostatok zmyslu pre naliehavosť, je to čo DEI podporuje, podporuje pocit lenivosti pri plánovaní budúcnosti, v zrieknutí sa okamžitého uspokojenia pri včasnom a úspešnom riešení životne dôležitých aktivít. To vedie k nedodržiavaniu termínov, ktoré môžu viesť k prepúšťaniu ľudí z práce. Vedie to k odkladaniu preventívnych lekárskych a zubných kontrol, ktorých zanedbanie by mohlo byť smrteľným. Vedie to k intelektuálnej lenivosti, ktorá vedie k pocitu zlyhania v tom, že nerobíme to čo je potrebné urobiť. Vedie to k úplnému zúfalstvu: „Snažil som sa a zlyhal som. Som neúspešný.“
Celé hnutie DEI, ktoré ovládlo biznis, vzdelávanie a teraz aj vládu, je cynickým plánom marxistov liberalizmu na rasové nezhody. Je to plán na inštitucionalizáciu všetkých vecí, ktoré priviedli kultúru POC k chudobe a dekadencii, od blahobytu k inštitucionalizovanej nekompetentnosti. POC, ktorí sú chudobní a utláčaní nič nedosiahli, lebo za to môžu „bieli ľudia“. Dostali sa tam vďaka tomu, čo im urobili aktivisti DEI všetkých farieb pleti. Pokiaľ ide o bielych ľudí, ktorí sa prihlásia do DEI na svojich pracoviskách, musia prehodnotiť, či robia POC dobre alebo zle. Je to cesta do pekla.
Thomas Sowell umne poznamenal, že černosi to robia sami sebe s tými istými politikmi, ktorí chcú DEI inštitucionalizovať:
Ľudia, ktorí získali akademické tituly bez toho, aby získali mnoho ekonomicky zmysluplných zručností, čelia nielen osobnému sklamaniu a nespokojnosti so spoločnosťou, ale často sa stali aj negatívnymi faktormi v hospodárstve a dokonca aj zdrojmi nebezpečenstva, najmä keď sa vrhajú na ekonomicky úspešné menšiny a etnicky polarizujú celú spoločnosť, v ktorej žijú.
Pokiaľ ide o to, prečo Židia a Aziati prevyšujú úspechy, zatiaľ čo iné menšiny nie, dodáva:
Či už boli elitné verejné stredné školy v New Yorku v jednej ére prevažne židovské alebo v neskoršej ére prevažne ázijské – zdá sa, že nedostatok ich demografickej „rozmanitosti“ neovplyvnil nepriaznivo ich vzdelávacie výsledky alebo úspechy absolventov v neskoršom živote. A k tomu tu sú školy, nie na to aby sa prezentovali tabuľkami, ktoré zodpovedajú módnym predsudkom.
Takáto ideová rozmanitosť v rovnosti zabíja intelekt rovnako bezpečne, ako arzén zabíja telo. Ak chcú POC nájsť korene svojej biedy a nespokojnosti, nemali by sa pozerať na bielych ľudí alebo na neexistujúci „systémový rasizmus“. Mali by sa pozerať na bielych liberálnych ľavičiarov DEI a farebných ľudí DEI, ktorí propagujú konanie, ktoré poškodzuje a vyraďuje tých ktorí sa zlepšujú. Je to intelektuálny holokaust. ☠️

Pred 3 rokmi, spomienka na FB dialóg

20.03.2023

Prečo? Včera som zažil takú typickú FB diskusiu (ktovie či to bola diskusia, alebo monológy). Na položenú otázku, prečo keď som taký múdry, sedím doma a nie som tam či inde? S niekým kto aj svoje otázky myslí skôr pejoratívne je ťažké diskutovať a zvlášť keď to nie je z očí do očí. Neodpovedal som. Dnes ráno som sa zobudil a mal som pocit, že na otázky takto [...]

Démos – kratos (vláda ľudu)

16.03.2023

Zo slova „demokracia“ sa stáva forma bez obsahu, anglosaská „civilizácia“ ho pochopila ako Cromwelovský proces od parlamentu po diktatúru ale na rozdiel od Olivera vytvorila Orwelovský chliev z roku 1984. (Pripomeniem replikou na výborný československý film z roku 1967, STUD – ktorý v jednej sekvencii jasne a zrozumiteľne reaguje v dialógu dvoch aktérov, reprezentanta [...]

Marxistickí liberáli, nositelia americkej revolúcie uchopenia svetovlády.

10.03.2023

(Štátom – administratívou USA riadená anarchia farebnej revolúcie globálneho terorizmu) Peter Ponický Lošonci Karl Marx je najznámejší intelektuál/teoretik globálnej zmeny moci za pomoci nastolenia diktatúry nejakej občianskej/sociálnej skupiny. Je o ňom dobre známe, že sa prakticky celý život neživil ani tým čo vyštudoval ani inou prácou, ktorá by [...]

Francúzsko

Francúzska vláda prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery

20.03.2023 19:29, aktualizované: 19:47

Francúzska vláda v pondelok prežila dve hlasovania o vyslovení nedôvery v parlamente.

Remišová

Hlas vystavil Remišovej faktúru na 600 miliónov. Prihodil aj predražené vešiaky

20.03.2023 18:21

Nečerpá eurofondy a nakupuje predražené vešiaky, tvrdí Hlas o ministerke Remišovej. Podľa rezortu ide o osobnú pomstu.

Rusko Čína prezident návšteva

Si prišiel k Putinovi. Ako veľký brat

20.03.2023 18:17

Si Ťin-pching pricestoval do Moskvy len tri dni potom, čo Haag vydal na Vladimira Putina zatykač pre podozrenie zo spáchania vojnového zločinu.

Nadežda Babiaková, Ján Budaj, Banská Štiavnica

Nie všetky objekty v Banskej Štiavnici boli poistené. Budaj požičal budovu žiakom z umeleckej školy

20.03.2023 17:51

Po víkendovom požiari v Banskej Štiavnici sú poškodené viaceré objekty. Bez strechy nad hlavou zostali aj deti zo základnej umeleckej školy, ktorá sídlila v historickom centre.