Založ si blog

O sviniach ukrytých v progresívnych telách západných liberálov – továrne na deti dosahujúce astronomické zisky uprostred chaosu vojny.

Napísal : Jeremy LOFFREDO, 28. júla 2023

Zatiaľ čo priemerní Ukrajinci trpia uprostred zástupnej vojny NATO proti Rusku, obchod priemyslu náhradného rodičovstva prekvitá. To ale vyžaduje stály prísun zdravých ale finančne zúfalých žien, aby prenajali svoje maternice bohatým cudzincom. „Náhradníci musia pochádzať z chudobnejších krajín ako naši klienti,“ vysvetlil lekársky riaditeľ najväčšej kyjevskej „detskej továrne“.

Ihor Pechonoha zo švajčiarskej spoločnosti BioTexCom hovorí, že obchodný model, ktorý mu pomohol vybudovať jednu z najziskovejších spoločností náhradného rodičovstva na svete, je vlastne jednoduché vykorisťovanie: „Hľadáme ženy v bývalých sovietskych republikách, pretože, logicky ženy musia pochádzať z chudobnejších miest ako naši klientki.“

Nie je preto prekvapením, že spoločnosť BioTexCom sa obrátila na Ukrajinu so žiadosťou o takmer nekonečne veľkú skupinu mladých žien, ktoré sú ochotné predať svoje maternice, aby zmiernili svoje finančné ťažkosti. Osem rokov občianskej vojny, po ktorej nasledovala zástupná vojna medzi krajinami NATO a Ruskom, uvrhlo Ukrajinu do ekonomickej katastrofy. Keď jej občania upadli do chudoby, krajina sa rýchlo stala medzinárodným epicentrom náhradného materstva a teraz kontroluje najmenej štvrtinu svetového trhu. So vzostupom tohto priemyslu sa zakorenilo aj nepríjemné lekárske/medicínske podsvetie plné zneužívania pacientov a korupcie.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj a jeho tím aktívne podporovali západné drancovanie svojej vojnou zničenej krajiny. Investičné partnerstvo s globálnou správcovskou spoločnosťou Blackrock, striptízoví robotníci ochrany práce a odovzdanie štátnych podnikov súkromným firmám.

Menej pozornosti sa však venovalo ukrajinskému priemyslu náhradného materstva, ktorý priniesol viac ako 1,5 miliardy dolárov do ekonomiky krajiny len v roku 2018. Odvtedy sa svetový trh s náhradnými deťmi viac ako zdvojnásobil. Toto odvetvie bolo v minulom roku ocenené na viac ako 14 miliárd dolárov a predpokladá sa, že v budúcnosti bude rásť každý rok približne o 25% analýza podľa Global Market Insights.

Zatiaľ čo čoraz viac krajín zatvára dvere priemyslu náhradného materstva – zdá sa evidentným, že západní predstavitelia zatvárajú oči pred zneužívaním ovládaným biznisom, ktorý prekvitá na deregulovanej, politicky extrémne nestabilnej Ukrajine.

Emma Lamberton je kandidátkou na magisterský titul medzinárodného rozvoja na univerzite v Pittsburghu, ktorá publikovala článok v Princeton’s Journal of Public and International Affairs o rizikách, ktoré pre ukrajinské ženy predstavuje priemysel náhradného materstva v ich krajine.

„Hlavnou obavou obhajcov spriemyselnenia náhradného materstva na Ukrajine je, že zákonodarcovia a dokonca aj spravodajské organizácie sa na to nepozerajú ako na porušovanie ľudských práv“, povedal Lamberton pre The Grayzone.

„Vláda by nikdy nepovažovala porušovanie ľudských práv, ako je zneužívanie detí, za niečo, čo treba jednoducho regulovať,“ vysvetlila. „Nikdy by nepovedali ‚mali by ste byť schopní biť svoje deti len v stredu‘ – to by bolo neuveriteľne smiešne. A tak z pohľadu obhajcov na Ukrajine je to otázka zneužívania, a preto by nemala byť regulovaná a namiesto toho by mala byť postavená mimo zákon.“

Dávno pred eskaláciou vojenských akcií na Ukrajine, začiatkom roka 2022 bola Ukrajina známa ako úrodný lovný revír pre temné postavy a agentúry, ktoré sa snažia loviť zúfalé ukrajinské ženy.

Ázijské krajiny so slabými zákonnými regulačnými systémami a masami chudobných občanov ako India, Thajsko a Nepál tiež porispievali na trhu náhradného materstva. Ich vlády však nemohli ignorovať rastúci počet prípadov porušovania ľudských práv „poprednými hráčmi tohto nehumánneho priemyselného odvetvia a v konečnom dôsledku zatvorili dvere bohatým cudzincom, ktorí hľadajú náhradných rodičov.

Obmedzenie týchto národných trhov náhradného materstva nasmerovalo globálny dopyt na Ukrajinu a odštartovalo preteky medzi firmami predávajúcimi deti. Špekulanti s pôrodným priemyslom  ho efektívne exportovali z chudobných krajín do krajiny uprostred zdrvujúcej konvenčnej vojny so svojím susedom.

„Vojna vyniesla do popredia potrebu jednotnej medzinárodnej regulácie v oblasti náhradného materstva, pretože náhradníci sú v súčasnosti nútení vybrať si medzi pobytom vo vojnovej zóne alebo útekom do susedných krajín, ktoré neuznávajú zákonnosť náhradného materstva,“ poznamenal Lamberton pre The Grayzone.

„Ako pri každej humanitárnej kríze, obchodovanie s ľuďmi sa stáva ešte väčším rizikom a medzinárodná dohoda o náhradnom materstve a porušovaní ľudských práv je potrebná na ochranu zraniteľných žien a detí na Ukrajine.“

„Nezaobchádzajú s vami ako s ľudskou bytosťou“ hovoria chudobné náhradné matky držané ako rukojemníci na detských farmách.

Centrum pre reprodukciu BioTexCom je zďaleka najväčším hráčom na medzinárodnom trhu náhradného materstva. Vlastník „služieb reprodukčnej technológie“ v roku 2018 tvrdil, že jeho spoločnosť kontroluje mamutích 70% ukrajinského národného trhu náhradného materstva a celých 25% globálneho trhu.

Zatiaľ čo webová stránka spoločnosti BioTexCom sa chváli, že dala „Radosť z rodičovstva“ tisícom párov z celého sveta, odhaľuje sa jeho skutočná história a ich operácie sú dôkazom zdrvujúceho  tajného zneužívania, nekalých praktík a obvinení z obchodovania s ľuďmi.

Alina, ukrajinská žena v rozhovore pre Al Jazeeru v roku 2018, vysvetlila podmienky ktoré ju viedli k uzavretiu zmluvnej dohody o tehotenstve so spoločnosťou BioTexCom.

„Je ťažké nájsť si dobre platenú prácu na Ukrajine … Chcela som si odložiť peniaze na univerzitné poplatky môjho syna – sú veľmi vysoké,“ povedala.

Ďalšia ukrajinská náhradná matka BioTexComu, ktorá nosí dieťa pre americký pár – povedala novinám El País, že sa rozhodla predať svoje lono kvôli svojej finančnej situácii. „Vyrastal som bez domova. Je pre mňa dôležité mať vlastný byt. Náhradné materstvo je jediný spôsob, ako to môžem urobiť.“

Lekársky riaditeľ BioTexCom – Ihor Pechenoha, otvorene priznal španielskemu investigatívnemu časopisu La Marea že jeho spoločnosť sa zameriava na ženy z chudobných oblastí a že „všetky, ktoré pracujú ako náhradné matky, tak robia z titulu finančných ťažkostí“.

„Hľadáme ženy v bývalých sovietskych republikách, pretože logicky musia pochádzať z chudobnejších miest ako naši klienti,“ vysvetlil Pechenoha.

Nakoniec dodal: „Nestretol som jedinú ženu s dobrou ekonomickou situáciou, ktorá by sa rozhodla prejsť týmto procesom z láskavosti, pretože si myslí, že má dosť detí a chce pomôcť niekomu inému, kto ich chce. Robia to, preto že potrebujú tieto peniaze na kúpu domu, na vzdelanie svojich detí“, pokračoval Pechenoh a uzavrel to vetou: „Ak máte dobrý život v Európe, neurobíte to.“

Jedna ukrajinská žena, ktorá predala svoje lono cudzincom, potvrdila vyjadrenia riaditeľa spoločnosti BioTexCom a povedala novinám The Guardian: „Jediný dôvod prečo som súhlasila, že to robím len kvôli finančným výhodám. Navyše, keďže môj manžel odišiel do prvej línie, potrebujem spôsob ako podporiť svoje ďalšie štyri deti“ dodala.

„Náhradné matky, sú potokom inkubátorov,“ vysvetlila v roku 2019 ďalšia z bývalých náhradných matiek spoločnosti BioTexCom. „Nezaobchádzajú s vami ako s ľudskou bytosťou.“

Správa z roku 2020 uverejnená v Princeton’s Journal of Public & International Affairs tiež pripomína prax zahraničného vykorisťovania, ktoré poháňa boom náhradného materstva na Ukrajine.

„Zatiaľ čo zástancovia tvrdia, že ženy sa slobodne rozhodnú stať sa náhradnými, zraniteľné ženy sú často manipulované prezentáciou vlastnej voľby. Potenciálni náhradní rodičia sú nútení vybrať si medzi zabezpečením svojich rodín prostredníctvom takejto praxe, ktorá môže porušovať ich morálne presvedčenie, alebo stratou finančnej možnosti na zabezpečenie svojich rodín.

Oksana Bilozir – ukrajinská poslankyňa, ktorá presadzuje zákaz prenájmu ukrajinských materníc cudzincom, povedala pre Australian Broadcast Corporation (ABC) že „existujú dve kategórie ukrajinských náhradníčok: tie, ktoré to chcú urobiť pre peniaze a tie, ktoré ich už majú.“ Pre ABC trvala na tom, že náhradné materstvo ponúka Ukrajine takú ekonomickú pridanú hodnotu, že to nebude možné postaviť mimo zákon z vôle parlamentu.

Bilozir vyjadrila poľutovanie nad tým, že skorumpované oligarchické sily, ktoré vládnu nad ukrajinskou vládou, účinne maria legislatívny boj proti priemyslu náhradného materstva. „Náhradné materstvo bolo zapísané do ukrajinských zákonov čisto ako podnikanie.“

Emma Lambertonová, autorka správy z Princetonu o ukrajinskom priemysle náhradného materstva poznamenala, že BioTexCom je v skutočnosti zahraničná spoločnosť pôsobiaca na Ukrajine. Dokumenty z webovej stránky firmy naznačujú, že spoločnosť je registrovaná vo Švajčiarsku. Napriek spojitosti spoločnosti BioTexCom s bohatým bankovým centrom – a jej propagačnými materiálmi, ktoré sa chvália najmodernejšími zariadeniami a luxusným ubytovaním pre náhradné matky – množstvo správ naznačuje, že podmienky v jej rezidenčných centrách sa viac podobajú väzeniu ako ktorémukoľvek štvorhviezdičkovému hotelu.

Jedna matka Vysvetlil že kým bola tehotná pre spoločnosť BioTexCom, tá ju v skutočnosti umiestnila do bytu (ako sľúbila), ale v skutočnosti bola nútená zdieľať byt so štyrmi ďalšími tehotnými ženami a dokonca zdieľať aj posteľ počas 32 týždňov tehotenstva. Niektorí, ktorí boli svedkami praktík spoločnosti z jej vnútra tvrdia, že využíva finančné ťažkosti náhradníčok, aby im zabránila opustiť svoje obytné priestory. „Ak by sme neboli doma po 16 hodine, mohli by sme dostať pokutu 100 eur“, povedala bývalá náhradníčka BioTexCom novinárke na voľnej nohe Madeline Rouche z Londýna. V priemere sa mesačné „štipendium pre náhradných rodičov“ pohybuje od 250 do 350 Euro. Inými slovami, opustenie obytných priestorov by mohlo stáť náhradu spoločnosti BioTexCom aj polovicu mesačnej „kompenzácie“. „Vyhrážali sa nám aj pokutou, ak niekto z nás bude otvorene kritizovať spoločnosť alebo bude priamo komunikovať s biologickými rodičmi,“ povedala. „Zaobchádzali s nami ako s dobytkom a lekári sa nám vysmievali.“

Povedala, že finančná kompenzácia ani zďaleka nestačila na to, aby sa jej rozhodnutie zdalo užitočné: „Už nikdy by som nebola náhradnou matkou. Bol to hrozný zážitok.“

Po narodení sú mnohé deti držané pod zámkom v hoteloch s militarizovanou bezpečnostnou službou, kým si ich kupujúci neprídu vyzdvihnúť. Ako jeden zo strážcov nahlásil v roku 2020„Títo novorodenci nie sú v detskej izbe pôrodnice, sú zoradení vedľa seba v dvoch veľkých prijímacích miestnostiach nepravdepodobne konšpiračne pomenovaného hotela Benátky na okraji Kyjeva, chráneného vonkajšími múrmi a ostnatým drôtom.“

Najvyšší ukrajinskí predstavitelia tvrdia, že ich násilnícky priemysel našiel vo Washingtone mocných zástancov.

USA sú obvinené z ochrany BioTexCom a západná tlač pumpuje jej PR

Počas rozhovoru pre The Hill v roku 2019, vtedajší ukrajinský generálny prokurátor Jurij Lucenko tvrdil, že americká veľvyslankyňa Maria Yovanovitchová mu odovzdala „zoznam nedotknuteľných“, alebo zoznam mocných ľudí, ktorých mu Washington zakázal vyšetrovať alebo stíhať.

Lucenko dohliadal na sériu trestných vyšetrovaní spoločnosti BioTexCom po obvineniach z podvodu a obchodovania s ľuďmi. Nakoniec dal zakladateľa spoločnosti BioTexCom – nemeckého občana menom Albert Tochilovsky, v roku 2018 na dva mesiace do domáceho väzenia.

Lutsenko bol však v roku 2020 odvolaný zo svojho postu. Dnes „verí, že vyšetrovanie spoločnosti BioTexCom sa v dôsledku toho zastavilo,“ uviedol denník The Guardian.

Zatiaľ čo bývalý ukrajinský najvyšší prokurátor obvinil USA z ochrany zakladateľa spoločnosti BioTexCom, špičkové západné médiá produkovali žiarivé spravodajstvo o spoločnosti s „excelentným“ vzťahom s verejnosťou (absolútne zakrývajúc zneužívanie a vykorisťovanie, ktoré sa skrýva za závesmi priemyselnej pôrodnice).

V októbri 2022 The New York Times publikoval článok ktorý mohol byť čerpaný priamo z marketingových materiálov spoločnosti BioTexCom. The Times označili projekt náhradného materstva spoločnosti BioTexCom uprostred vojny s Ruskom za statočný akt vlasteneckého vzdoru a opísali detský biznis ako „priemysel, na ktorý sa spolieha mnoho bezdetných ľudí“.

Namiesto toho, aby tlačili na lekárskeho riaditeľa spoločnosti BioTexCom ohľadom obchodného modelu, ktorý sa spolieha na finančný nátlak chudobných žien alebo správy o zlom zaobchádzaní, Times dávali Pechenohovi len “mäkké“ otázky o stave trhu náhradného materstva.

„Vojna neznížila príťažlivosť náhradného materstva pre páry, ktoré zúfalo túžia mať deti“, pretože klienti spoločnosti „sa len hrnú“, vysvetlil. Nakoniec predsa „sa nám podarilo dostať všetky naše náhradné matky spod okupácie a ostreľovania“ chválil sa Pechenoha lžou nebezpečného psychopata.

Detské farmy v protibombových krytoch

Keď sa začala zástupná vojna na Ukrajine, lukratívny obchod so zásobovaním cudziniek deťmi na úkor chudobných ukrajinských žien dostal militarizovanú podobu.

Podľa spoločnosti The Atlantick – zabezpečila firma BioTexCom protibombový kryt v blízkosti svojho areálu aby zabezpečila, že výroba novorodencov môže aj v prípade útoku nerušene pokračovaťVideo publikované spoločnosťou BioTexCom začiatkom roka 2022 ukazuje typický kryt vybavený nielen posteľami, postieľkami a spacákmi, ale aj plynovými maskami.

Propagačný reklamný šot v hlavnom vysielacom čase ABC News, oslavuje detské továrne odolné voči ruským bombám. „Ukrajinská agentúra náhradného materstva robí všetko, čo je potrebné, aby udržala pacientov v bezpečí“ bol názov reklamného PR šotu.

Správy sa začali tým, že David Muir z ABC pochválil „najväčšiu ukrajinskú agentúru náhradného materstva“ za „prijatie všetkých možných opatrení, aby zabezpečila, že ich pacienti a ich deti sú v bezpečí“. Tento zverejnený PR segment pokračoval rozhovorom, v ktorom lekársky riaditeľ spoločnosti BioTexCom trval na tom, že lekárske štandardy spoločnosti sú „nesmierne vysoké“. Muir ho potom pochválil za to, že je „odvážny“ a pracuje pre takú „úžasnú“ spoločnosť. Firma BioTexCom jasne zaobchádza s niektorými z najnegatívnejších „výziev“ ľudstva len ako s obchodnými príležitosťami, od vojny počnúc až po hrozbu vyľudňovania.

Ďalšia, vyššia fáza náhradného materstva: „umelé mimotelné oplodnenie“

Ďalšou iste pre mnohých „lepšoľudí Západu“, spoločnosť BioTexCom atraktívnou možnosťou ktorú spoločnosť propagandisticky dokazuje, že ich „technológia umelého oplodnenia“ je „šancou na prežitie ľudstva“. „Za 50 rokov sa počet obyvateľov väčšiny krajín sveta zníži o polovicu,“ vyhlásujú vo svojom propagačnom článku.

Tochilovsky – nemecký vlastník BioTexCom, tvrdí, že pokiaľ jeho spoločnosť zostane v čele biotechnologického priemyslu, sľubuje revolúciu vo futuristickej reprodukčnej biotechnológii, v ktorej sú deti generované v umelých materniciach a gény sú editované pomocou počítačov.

Odvolávajúc sa na stúpajúcu mieru neplodnosti a teórie „populačného kolapsu“, ktoré spopularizoval technologický miliardár Elon Musk a čínsky podnikateľ Jack Ma, Tochilovsky trvá na tom, že biotechnológia zachráni ľudskú rasu. Niečo ako továrne, ktoré sme všetci videli vo filme Matrix. Myslím si, že do piatich až siedmich rokov dosiahneme ektogenézu.“ povedal  Tochilovsky.

Na otázku ukrajinského novinára, ako plánuje BioTexCom vyriešiť právne a etické otázky týkajúce sa inžinierstva a organizácie detských tovární, generálny riaditeľ odpovedal, že odpoveď je jednoduchá: odstrániť vonkajší dohľad. „Najdôležitejšou vecou je zakázať orgánom činným v trestnom konaní zasahovať do práce.“

 

Ja dodávam,

že  doktor smrť Mengele by sa radoval, ako jeho „fašistický humanizmus vyššej rasy“ dostáva zelenú za podobných  podmienok ako v jeho dobe = v obrovskej kríze spôsobilosti spoločnosti čeliť kriminálnym praktikám v politike s následnou militarizáciou života a sociálnym inžinierstvom tzv. vyššej, západnej rasy.

Tieto praktiky nemajú nič spoločné s humanitou humanoidného tvora na vrchole intelektuálneho reťazca pozemšťanov, ktorí si mylne dali skoro bohorovné oslavné oslovenie – Homo Sapiens.

 

Preložil a poznámku k textu napísal: Peter Ponický Lošonci

Liberálny progresivizmus je

22.05.2024

ekvivalentom fašizmu ako elitárskej vlády bezrozumu postavenej na mýtoch už nemožnej svetovlády, ekvivalentom nacizmu ako selektulúcej ideológie elitárskych hlupákov, ktorí mali pocit akejsi božej prozreteľnosti nadradenej skupiny ľudí a ekvivalentom revolučného marxizmu očkujúcemu nutnosť princípu svetovej revolúcie v prospech svojej triedy. To kumulatívne (sumárne) [...]

Volím mier nie strach

05.04.2024

Tak aktuálne aj dnes … snáď čitateľ pochopí v tom pozitívnom slova zmysle aktuálnosť aj dnes pred druhým kolom volieb prezidenta ,že oproti roku 2014 sa veľa nezmenilo . Ba nejaká zmena tu nastala – vyrástla nám generácia ,ktorá sa ,,chce,, politicky angažovať ak sa tak ten ,,progres,, dá nazvať . Ideológia ,ktorá sa nám tu naprieč európou zasieva má však [...]

Liberalizmus si začal písať svoj testament už v 16. storočí

22.03.2024

(sloboda neznamená nespútanosť, nezodpovednosť a zotročovanie iných … ) Aj keď sa to dnes nezdá, základnou charakteristikou človeka a jeho pôsobenia navonok sa už veľmi dlho identifikuje ako humanita, či sa to niekomu páči, alebo nie, je to MORÁLKA. Všetci mentálne zdraví ľudia o nej vedia a dokonca ju majú v sebe a to aj bez vonkajšieho pôsobenia tušených [...]

Kompa, Gabčíkovo, Dunaj,

Štát ide hľadať nového prevádzkovateľa kompy cez Dunaj, Taraba zrušil zmluvu so súkromníkom

30.05.2024 11:34

Štátny podnik vyhlási nový tender na prevádzkovanie kompy medzi prístavmi Vojka nad Dunajom a Kyselica.

sudca najvyššieho súdu Juraj Kliment

Incident na parkovisku: Disciplinárku so sudcom Klimentom, ktorého má Fico v zuboch, zrušili

30.05.2024 11:21

Jedna z prísediacich v päťčlennom disciplinárnom senáte bola totiž vylúčená z rozhodovania vo veci, pričom ju v senáte nahradila iná.

Ukrajinský dron Avdijivka, Sea Baby, vojna na Ukrajine

VIDEO: Ukrajinské drony opäť na love: Rusi pálili všetkým, čo mali, napriek tomu išli lode ku dnu

30.05.2024 11:15

Zdroj uviedol, že ukrajinské námorné drony Magura V5 zaútočili na ruské plavidlá pri obci Čornomorske.

atentát Fico nemocnica rooseveltova

Šéfka Rooseveltky: Po prepustení z nemocnice pôjde premiér do domáceho ošetrenia, také je jeho prianie

30.05.2024 10:22

Zdravotný stav Roberta Fica je stabilizovaný a vyvíja sa podľa očakávaní celého tímu odborníkov.