Založ si blog

Nie čas ako jednotka, ale životný cyklus je rozhodujúcim prvkom exitencie.

Za nepoučiteľnosť z histórie je jediný efektívny trest, ZÁNIK / KONIEC HISTÓRIE. Ako skončili experimenty s utopickým socializmom? Vždy rovnako, v prvej fáze nadšenie, potom zhlúpnutie a nechuť pracovať a nakoniec úplný rozklad takýchto komunít.

Takýmto globalistickým sociálnym experimentom je západný progresivizmus tzv. elity (ktorá nemá vlastnosti elity, len elitárske maniere aj preto ju tvoria slaboduchí ľudia neschopní či neochotní domyslieť dôsledky). Na rozdiel od klasického modelu utopického socializmu sú parametre toho súčasného progresívneho (západného) nastavené od počiatku drakonicky pre komunity vo vnútri a najmä tie mimo neho (unitárne a totalitárne spoločenstvo tzv. zlatej miliardy).

Pre ľudstvo zrejme nie je vôbec určujúci technický a technologický progres, ale len prirodzené miesto Homo Sapiens v rovnovážnom systéme prírody, to znamená čo najjednoduchší a prírode neodporujúci režim zabezpečenia životných potrieb (ako všetky entity prírody). Akonáhle túto rovnováhu medzi prácou a fázou obnovy všetkých nutných reprodukčných procesov (oddych/relax/zbieranie síl a energie) prekročíme vždy smerujeme k sebazničeniu (lenivosti/hlúposti/pôžitkárstvu a neprirodzenému elitárstvu).

Rozdiel oproti minulosti je práve vzhľadom na to, že časť súčasného ľudstva nevie/nechce hľadať dostatočne efektívne energetické zdroje – lepšie je užívať si zisku ako ho investovať pre prežitie „ne-elity“ a neustále má pocit, že pracovať namiesto človeka musí niekto/niečo iné, potrebuje celú planétu pre čoraz menší počet ľudí – ľudia potrebujú jesť a stále toho čo nám poskytuje biologické energetické palivo je našou vinou menej a stroje ktoré majú pracovať a premýšľať namiesto nás potrebujú čoraz viac energie (… Zlatá miliarda … ).

Títo hlupáci akoby nevedeli o princípe životného cyklu, preto procesy neustáleho zvyšovania energetickej potreby budú opakovane cyklicky pôsobiť na znižovanie veľkosti spotrebujúcej komunity, čo nakoniec aj v prípade, že by sa to Západu podarilo (ako verím, že nepodarí), tak skončia vymretím a míňať čas na hľadanie inej planéty pre život človeka je bláhový nezmysel (to je ako presadiť leknín do piesku púšte).

Peter Ponický Lošonci

Rusi sú najlepšie prispôsobení kríze – prichádza Svet čierneho slnka.

22.09.2023

Andrej Fursov, 21. september 2023. Mechanika ruského zmätku môže niečo objasniť v súčasnom globálnom zmätku. Svojho času V. O. Kľučevskij a S. F. Platonov navrhli svoje koncepcie ruských nepokojov z konca 16. – začiatku 17. storočia, ktoré fungujú nielen na materiáli týchto nepokojov, nielen na materiáli všetkých ruských nepokojov (70. roky 19. storočia – 1929 a [...]

Negatívna produktivita nás zničí.

19.09.2023

Najprv musím vysvetliť, že negatívna produktivita nie je neproduktivita, ale naopak vysoká produktivita negatívnych efektov/účinkov nášho konania ktoré prenášame do štatistík ako úspechy, papierové, nezmyselné výkony ktoré degradujú schopnosti, znalosti, účinnosť a pozitívne individuálne a spoločenské prínosy. V takýchto postupoch, procesoch a činnostiach sme teda [...]

Progresivizmus je viera (ich sektárske presvedčenie) nie racionálna a už vôbec nie reálna politická alternatíva.

17.09.2023

Na začiatku všetkého je LOŽ, podobne ako u väčšiny sebevražedných siekt (napríklad Chrámu ľudu/Jonestown – Guayana – 1978, Dávidovskej vetvy Cirkvi adventistov siedmeho dňa – Waco/USA – 1994, Rádu Chrámu slnka/Morin Heights – Kanada, Švajčiarsko, Francúzsko – 1994/1995/1997), slovo progresívny bolo donedávna používané vo zmysle [...]

Kaczynski

Kaczyński vytiahol do boja o voliča benzín a naftu: Orlen ceny znížil už 15-krát

02.10.2023 20:43

Vlnu posmechu vyvolal námestník ministra športu a poslanec za PiS Jacek Osuch, ktorý zobral čerpaciu stanicu útokom.

polícia banská Bystrica, hromadná bitka, Rimavská Sobota

Dráma na západe: Muž zastrelil exmanželku, je na úteku

02.10.2023 20:21

Nevládne telo 40-ročnej ženy našiel jej syn.

parlament, Fico, hlasovanie,

Pôjde Pellegrini so Smerom alebo s PS? Pritiahne Fico KDH? Podľa politologičky je reálna len jedna možnosť

02.10.2023 20:10

Politológ Jozef Lenč zasa na rozdiel od Dariny Malovej vidí pravdepodobnosť aj iných alternatív.

zochova

Čaputová rok po Zochovej: Alkohol pri jazde nemá miesto, z auta sa stáva zbraň

02.10.2023 19:17

Zomreli zbytočne, v dôsledku neodpustiteľnej nezodpovednosti jedného človeka, skonštatovala prezidentka.