Založ si blog

Transgenderové operácie genitálií majú za následok bolesti a inkontinenciu.

Autor: Alana Mastrangelo, 24. júla 2023

DennisMichaelLynch.com, https://www.breitbart.com/politics/2023/07/24/study-transgender-genital-surgeries-result-pain-incontinence/

(USA)

Ako najspoľahlivejšia a najvyváženejšia služba na agregáciu správ na internete ponúka aplikácia DML News nasledujúce informácie publikované spoločnosťou Breitbart:

„Štyria z piatich ľudí, ktorí podstúpia transgenderovú operáciu týkajúcu sa ich pohlavných orgánov, trpia bolesťami v priebehu piatich rokov po zákroku, viac ako polovica cíti bolesť pri sexe a asi jedna tretina zostáva inkontinentná, čo je jedna z prvých štúdií o objavených vedľajších účinkov.“

„Vysoké percento hlási muskuloskeletálnu bolesť, ťažkosti s pohybom a dysfunkciu panvového dna,“ povedala profesorka Meryl Alappattu z University of Florida. „Pokiaľ ide o získavanie informácií týkajúcich sa účinnosti týchto typov liečby – máme pred sebou ešte veľa práce.“

Výskumníci z University of Florida a Brooks Rehabilitation zistili, že prevažná väčšina (81 percent) tých, ktorí podstúpili operáciu na svojich pohlavných orgánoch v posledných piatich rokoch, tvrdí podľa správy Daily Mail – pociťovali bolesť v krížoch, slabinách, v oblasti panve, hrudníka alebo v ramenách trvajúcich týždne, mesiace a dokonca roky po zákroku.

Okrem toho viac ako polovica (57 percent) týchto pacientov považovala pohlavný styk po operáciách za bolestivý a takmer jedna tretina (29 percent) z nich trpela inkontinenciou moči alebo častou a naliehavou potrebou ísť na toaletu, dodáva správa.

Štúdia bola vykonaná na 21 trans a nebinárnych ľuďoch vo veku 20 až 70 rokov. Za posledných päť rokov mali operácie súvisiace s trans, väčšinou mastektómie a vaginoplastiky.

Celkovo len štvrtina týchto jedincov navštívila fyzioterapeuta, aby im pomáhali pri prekonávaní ich nových problémov.

V transgender svete sa vaginoplastika vzťahuje na biologického muža, ktorý podstupuje operáciu s cieľom získať vagínu.

Alexandra Hillová, odborníčka na problémy s panvou na Floridskej univerzite, vysvetlila, že mužskí pacienti s túžbou stať sa ženou boli šokovaní, keď zistili, že zotavenie po operácii je také dlhé, v niektorých prípadoch trvalo podstatne dlhšie ako 6 až 8 týždňov, čo pôvodne očakávali.

Mnoho biologických mužov, ktorí si nechajú vyrobiť vagínu, je tiež prekvapených, keď sa dozvedia, že po operácii si budú musieť každý deň niekedy aj každú hodinu, vložiť „dilatátor“ do svojho močového kanála, uviedlo Daily Mail .

Aby toho nebolo málo, ak pacientka nepoužíva dilatátor ktorý pripomína sexuálnu hračku, nová vagína sa môže postupne skrátiť smerom do hĺbky a niektorí pacienti budú musieť zariadenie používať po zvyšok svojho života.

„To je niečo, čo si veľa ľudí neuvedomuje,“ povedala Hillová.

Medzitým sa pacientky s túžbou stať sa mužmi môžu rozhodnúť nechať si vyrobiť penis z tkaniva extrahovaného z ich rúk. Tento postup však nie je reálny, pretože výsledok operácie je výrazne odlišný od skutočného penisu.

Napriek tomu sú tieto genitálne operácie v trans komunite veľmi zriedkavé, podľa Washington Post a KFF ich podstúpilo iba 16 percent z odhadovaných 1,6 milióna trans a nebinárnych Američanov vo veku od 13 rokov.

 

Zdá sa však, že medzi tými, ktorí sa rozhodnú pre takéto operácie, je veľa bolesti a utrpenia.

 

Preložil: Peter Ponický Lošonci

Rusi sú najlepšie prispôsobení kríze – prichádza Svet čierneho slnka.

22.09.2023

Andrej Fursov, 21. september 2023. Mechanika ruského zmätku môže niečo objasniť v súčasnom globálnom zmätku. Svojho času V. O. Kľučevskij a S. F. Platonov navrhli svoje koncepcie ruských nepokojov z konca 16. – začiatku 17. storočia, ktoré fungujú nielen na materiáli týchto nepokojov, nielen na materiáli všetkých ruských nepokojov (70. roky 19. storočia – 1929 a [...]

Negatívna produktivita nás zničí.

19.09.2023

Najprv musím vysvetliť, že negatívna produktivita nie je neproduktivita, ale naopak vysoká produktivita negatívnych efektov/účinkov nášho konania ktoré prenášame do štatistík ako úspechy, papierové, nezmyselné výkony ktoré degradujú schopnosti, znalosti, účinnosť a pozitívne individuálne a spoločenské prínosy. V takýchto postupoch, procesoch a činnostiach sme teda [...]

Progresivizmus je viera (ich sektárske presvedčenie) nie racionálna a už vôbec nie reálna politická alternatíva.

17.09.2023

Na začiatku všetkého je LOŽ, podobne ako u väčšiny sebevražedných siekt (napríklad Chrámu ľudu/Jonestown – Guayana – 1978, Dávidovskej vetvy Cirkvi adventistov siedmeho dňa – Waco/USA – 1994, Rádu Chrámu slnka/Morin Heights – Kanada, Švajčiarsko, Francúzsko – 1994/1995/1997), slovo progresívny bolo donedávna používané vo zmysle [...]

zochova

Čaputová rok po Zochovej: Alkohol pri jazde nemá miesto, z auta sa stáva zbraň

02.10.2023 19:17

Zomreli zbytočne, v dôsledku neodpustiteľnej nezodpovednosti jedného človeka, skonštatovala prezidentka.

fico

Reuters: Víťazstvo Fica ukazuje na únavu z vojny v regióne, nie obrat v politike

02.10.2023 18:19

Najväčšou výzvou nie sú Slovensko alebo Maďarsko, ale volebný cyklus v USA a jeho vplyv na podporu Ukrajiny, uviedol Mujtaba Rahman.

Veronika Remišová

Po vzore Smeru: Remišová pripustila referendum o predčasných voľbách. Matovič to zatrhol

02.10.2023 18:02

„Ďalšou možnosťou je aj referendum o predčasných voľbách,“ spresnila. Matovič prekrútil očami a podotkol: „Možno si vysoko zaťala.“ „Uvidíme,“ dodala Remišová.

šimečka, pellegrini, majerský, danko, fico

Smer alebo PS? O vláde rozhodne Hlas i KDH. Na Súmračnej sú si istí, že Fico Pellegriniho presvedčí. Má na to 14 dní

02.10.2023 18:00

Z Hlasu sa stala oveľa „drahšia nevesta“, než bol v akomkoľvek čase Boris Kollár a jeho hnutie Sme rodina. Kľúčový bude aj postoj KDH, Majerský aj vedenie koalíciu so Smerom odmietajú.