Založ si blog

Progresívny kaviarenskí povaľači 

(hovoria o všeličom, máločomu rozumejú ale chcú riadiť svet ktorý vidia spoza výkladov svojich kaviarní).

Tomáš Baťa bol tak úspešným hoc z malej krajiny, lebo chcel dokonale rozumieť tomu čo robil, overoval si aby získal osobnú skúsenosť, ktorá sa nedá len zdieľať a dôveroval len v miere vlastnej skúsenosti a dával príležitosť najmä tým s kritickým myslením ale nie tým všetkého schopným podlyzovačom.

Ich progresívny svet nie je z tejto sústavy a zrejme ani galaxie. Tie sa totiž riadia pravidlami, ktorých mohutnosť a presnosť je človeku nedostupná a nedostižná. Mnohí to vieme a rešpektujeme, ale veľmi stará skúsenosť vraví, „čim menej rozumu, tým viac slov o schopnosti a možnosti dosiahnuť nedostižné“ (čím hlúpejší tým suverénnejší) a spoznali/poznajú to všetci skutočný učitelia histórie, počnúc starovekými filozofmi.

Svoj stav a svet nazvali farebným, lebo sa zrejme inšpirovali tým jediným na čo ich upozorňuje ich zrak aj spoza okien kaviarní, napriek tomu že farba je priraďovací mechanizmus nášho zraku smerom k mozgu pre rôzne vlnové dĺžky svetla (podobne ako echolokátor identifikuje objekty okolitého sveta pre netopierov, ktoré majú slabý zrak ale vynikajúci sluch).

Znalým je dostatočne známe ako západný svet prichádza o intelektuálne schopnosti aj vďaka absolútne priechodziemu vzdelávaciemu systému, hre v nezmyselné a návykové hry, neochoty mnohých rodičov skutočne sa venovať svojim deťom a viere vedno v „lepšiu budúcnosť“, ktorú vidia predovšetkým v tom, že nebudú musieť tvrdo fyzicky či mentálne pracovať, ale búdú žiť pohodlný „spokojný“ život vo svetle rámp a v pekných kaviarňach sa kochať cez sklo výkladov na prácou tých „hlupákov čo nepochopili“, že lepšie byť príživníkom ako robotníkom (odvodené od slova rotota a nie rotot). Aj laikovi je známe, že žalúzia nie je ochranným systémom ulice a vonkajšieho sveta, ale toho vnútorného, kaviarenského aby si lenivci v nich sediaci a mudrujúci o všetkom čomu nerozumejú, nemuseli namáhať zrak, svoj jediný intelektuálny/mentálny detektor.

Múdri vedia, že len práca zušľachťuje telo (o jeho schopnosti a vytrvalosti nerozhoduje muskularúra ale šľachovitosť a pružnosť) i rozum (o tom totiž nerozhoduje objem mozgu ale činorodá práca mikroskopických neurónov). Prečo človek dosiahol to čo má za sebou? Nemohol byť totiž ako dnes na Slovensku populárny medveď, v pozdnú jeseň zaľahnúť do brlohu a na jar sa ísť po prebudení nažrať darov zafarbievajúcej sa prírody. Homo Sapiens musel tvrdo bojovať/pracovať aby prežil, musel pozorne sledovať pozemský Svet aby sa učil a učiť svojich potomkov aby ďalej rozvíjali poznanie a sami prispeli novou skúsenosťou. Toto je logická budúcnosť a nie idea globalistov a progresivistov vrátane LBGTQi+ komunít, ktoré nechcú takúto prirodzenú budúcnosť, ale svoje karnevalové „Pridy“, ktoré sa im všetkým spoza výkladov vždy páčili. Ale nevšimli si, že ani v Riu na uliciach farebného karnevalového sveta to nie sú ľudia večne sa zabávajúci, ale po zvyšok roku spravidla veľmi tvrdo pracujúci, aby si dopriali týchto pár dní neviazanej zábavy.

Tak sa skúsme vrátiť k heslu rovnako ideologizovaných komunistov, ktorí tiež túžili po svetovej/globálnej revolúcii komúny ale zlikvidovala ich vlastná lenivosť a kázanie o práci pracovitým, bez toho aby mnohí z nich mali akúkoľvek pracovnú skúsenosť.

„Povaľači z kaviarní na polia a do tovární.“

 

Peter Ponický Lošonci

EMÓCIA PRAVDY

24.06.2024

Pravdu predstavujú dejiny, teda sled dejov/udalostí v čase a nie história ako produkt historikov. Mnohí sa zamýšľame v akej dobe to žijeme. Hľadíme na svet z pozície svojich skúseností, respektívne z toho, čo nás naučili, ako nás vychovali a ako na nás vplýva okolitá spoločnosť. Politika nás ovplyvňuje viac ako treba, rodiny, kamarátov celú spoločnosť. Už sa [...]

Nad Prírodou nemôžte vyhrať

06.06.2024

Iba dejinná doba ktorú historici nazývajú „novovek“ priniesla technický a technologický pokrok ktorý v mnohých ľudoch evokoval Mesiášsky komplex „nového veku“ nadvlády človeka nad prírodou a z toho aj nadvlády istej skupiny ľudí nad ľudstvom. Nesmierny úpadok vzdelanosti a s ňou súvisiacich znalostí napriek obrovskému informačnému pretlaku a možností zdieľania [...]

Od Českej učiteľky k súčasnému bazálnemu vzdelávaniu

05.06.2024

Piráti usoudili, že vše ve školství je špatně a my učitelé učíme prý jak za Marie Terezie, která mimochodem svou povinnou školní docházkou nastartovala průmyslový rozvoj Čech, dnes bezpečně zlikvidovaný! Tak předně: ve školách se neučí nic nazpaměť, navzdory tvrzením „odborníků“ ve věku 20+, protože to je „týrání dětí“, výsledky [...]

Kométa

Na nočnej oblohe je zo Slovenska viditeľná žiarivá kométa Olbers

25.06.2024 16:53

Pozorovať ju možno aj malými ďalekohľadmi.

Letisko / Milana Rastislava Štefánika / Lietadlo /

Osoby ŤZP budú môcť parkovať na bratislavskom letisku hodinu zadarmo

25.06.2024 16:14

Všetci bez rozdielu mohli doteraz parkovať bezplatne na parkovisku bratislavského letiska maximálne 15 minút.

Keňa protesty streľba mŕtvi daňové zákony

Protivládne protesty v Keni majú obete, demonštranti vpadli do parlamentu

25.06.2024 16:05

Kenský parlament predtým schválil sporný zákon o financiách a postúpil ho do tretieho čítania.

Ľuboš Machaj

Machaj odmieta argumenty koalície pri zákone o STVR, považuje ho za účelový

25.06.2024 16:00

Odchádzajúci generálny riaditeľ RTVS odmieta, že RTVS je v strate. Nesúhlasí ani s tým, že by absentovala pôvodná tvorba.