Založ si blog

Ideologický neomarxizmus v podobe progresívneho liberalizmu.

Keď som počul prvé komentáre amerických nezávislých analytikov na politiku americkej demokratickej strany od čias prezidenta Clintona, v historických súvislostiach v ktorých som dostatočne znalý, ako ľavicovú agendu s ľavicovou ideológiou. Ako všetko v USA je aj táto história trochu upravená. Samozrejme všetci dostatočne znalí vieme, že Manifest komunistov bol politickou výzvou k diktatúre proletariátu/robotníkov pre najpočetnejšiu a pri tom najchudobnejšiu sociálnu skupinu/triedu.

Čo si z marxizmu vzali progresívni liberáli? Predovšetkým vládu ideológie a propagandy, bez pomoci ktorej by marxisti/proletári v spoločnosti chudobných s mnohými historickými traumami a mytológiou neuspeli (tom čase na masových zhromaždeniach proletariátu, lebo ich prístup k médiám bol veľmi obmedzený a v onej dobe bolo hlavným informačným a komunikačným kanálom osobné stretnutie, dnes by sme povedali míting). Ďalším prvkom tejto ideológie, prevzatým z ľavicového marxizmu je DIKTATÚRA ale samozrejme nie proletariátu/väčšiny, lež diktátu preferovanej menšiny ktorej úlohou je „heroická“ snaha o fragmentáciu spoločnosti tak aby mala pocit, že spoločenské usporiadanie je sumou fragmentovaných sociálnych skupín a teda, táto fragmentácia spoločnosti je jej samozrejmou štruktúrou. V situácii, že jedna sociálna skupina/trieda disponuje absolútnou väčšinou zdrojov spoločenstva všetkých ľudí, logicky a samozrejme ovládne všetky prostriedky na účinné ovplyvňovanie ostatných spoločenských vrstiev (obdoba ranného stredoveku keď starovekými Rímanmi prijaté jediné štátne náboženstvo/kresťanstvo bolo vládou aj štátom, vychádzajúc z mýtu o všemocnosti/vševedomosti/univerzálnosti Boha a jeho pozemskej inštitúcie – boží námestník na zemi/pápež, z božej vôle cirkvou pomazaný vládca a bohom na večnosť pracovať vyvolených poddaných na vyvolených vodcov (cirkev a šľachta), ktorých bohom nadiktovanou povinnosťou je čakať na Zemi na cestu do nebeského Raja na tzv.  „druhom svete“ – prevzaté z antickej mytológie vládcu podzemia Háda s umiestnením na „nebesá“.

Úmyslom tejto temnej ideológie západného progresivizmu, je návrat k takémuto novodobému temnému stredoveku, kde je hlavnou metrikou chamtivosť, vyvolenosť, majetníctvo, vláda menšiny a otrocká podriadenosť väčšiny.

V Boha už málokto verí, ale vo vládu peňazí a vlastníctva strategických energetických a materiálnych zdrojov určite verí väčšina populácie krajín kde trh a vlastníctvo je zákonným/ústavným spôsobom povýšené panstva nad nemajetnými, zadĺženými, ideologicky pomýlenými a bezbrannými. Dôkazom takéhoto zámeru je vojenský konflikt na Ukrajine vedený kolektívnym Západom rukami a telami umierajúcich Ukrajincov proti Rusku, vlastniacemu väčšinu ešte disponibilného energetického a materiálneho bohatstva Zeme (len pripomínam citát svojho času v Británii vládnucej Margaret Thatcherovej, že ZSSR/Rusko predsa nemá právo vlastniť také rozsiahle prírodné bohatstvo, hoc Británia v čase svojho svetového impéria oň pripravila všetky svoje kolónie a závislé krajiny Britského spoločenstva). Teda vládnuceho tými nevyhnutnými prostriedkami moci nad spoločenskou väčšinou v tzv. Západných krajinách kde peniaze bez skutočnej hodnoty a život v dlhu už nie je možné ovládať sľubmi lepšej budúcnosti, lebo takáto budúcnosť nie je spojená s osobným vlastníctvom, ale prostriedkami a nástrojmi prežitia v čoraz negatívnejšom prírodnom prostredí (ani hrad či luxusný zámok vo vlastníctve nikomu nepomôže keď v lete v ňom bude neznesiteľne teplo a v zime neznesiteľne zima a kvalitné potraviny budete môcť zaplatiť len zlatom, lebo pôda už nie je dostatočne „kojná“).

Mier na Ukrajine diktovaný víťazom, bez vplyvu progresívcami propagovaného na Zemi najskorumpovanejšieho režimu, všemožne podporovanému z našich daní a rozpočtov je jedinou rozumnou možnosťou prežitia, lebo to čo títo veľmi mentálne obmedzení ľudia bez skutočnej ľudskej hodnoty a znalostí ponúkajú, je jadrová sebazničujúca vojna. TAKÉMUTO ZÁMERU JE NUTNÉ VYSTAVIŤ STOPku, u nás v najbližších voľbách v USA na budúci rok a v EU v najbližších voľbách.

Nedajte sa zmiasť pomýlenou ideológiou bez budúcnosti, takúto chybu už by sme nemali opakovať, aj preto lebo je „až na kosť“ presiaknutá lžou a táto lož nám môže byť osudnou! Ukážme, že vládneme svojou ľudskou suverenitou a slobodou. Bez tejto slobody neexistuje demokracia (títo novodobí križiaci zničili totiž aj význam tohto pojmu, lebo nadiktovaný režim nie je demokratický hoc prebehnú formálne voľby, veď tie tu prebiehali aj do roku 1990, vtedy to robil UV KSČ/KSS a dnes túto špinavú prácu vykonávajú médiá a neziskovky pracujúce v prospech cudzích záujmov a veľmi často financované z rozpočtu s podporou politikov, ktorí zastupujú nás alebo iné záujmy?).

 

Peter Ponický Lošonci

EMÓCIA PRAVDY

24.06.2024

Pravdu predstavujú dejiny, teda sled dejov/udalostí v čase a nie história ako produkt historikov. Mnohí sa zamýšľame v akej dobe to žijeme. Hľadíme na svet z pozície svojich skúseností, respektívne z toho, čo nás naučili, ako nás vychovali a ako na nás vplýva okolitá spoločnosť. Politika nás ovplyvňuje viac ako treba, rodiny, kamarátov celú spoločnosť. Už sa [...]

Nad Prírodou nemôžte vyhrať

06.06.2024

Iba dejinná doba ktorú historici nazývajú „novovek“ priniesla technický a technologický pokrok ktorý v mnohých ľudoch evokoval Mesiášsky komplex „nového veku“ nadvlády človeka nad prírodou a z toho aj nadvlády istej skupiny ľudí nad ľudstvom. Nesmierny úpadok vzdelanosti a s ňou súvisiacich znalostí napriek obrovskému informačnému pretlaku a možností zdieľania [...]

Od Českej učiteľky k súčasnému bazálnemu vzdelávaniu

05.06.2024

Piráti usoudili, že vše ve školství je špatně a my učitelé učíme prý jak za Marie Terezie, která mimochodem svou povinnou školní docházkou nastartovala průmyslový rozvoj Čech, dnes bezpečně zlikvidovaný! Tak předně: ve školách se neučí nic nazpaměť, navzdory tvrzením „odborníků“ ve věku 20+, protože to je „týrání dětí“, výsledky [...]

biden, obama

Už aj Obama spochybňuje Bidena: Šance na triumf klesli, mal by zvážiť životaschopnosť kandidatúry

18.07.2024 22:40

Obama údajne v zákulisí vyjadril obavy, že prieskumy verejnej mienky sa od Bidena odkláňajú a opúšťajú ho darcovia jeho kampane.

republikáni trump

Republikáni na zjazde nosia obväzy na uchu zo solidarity s Trumpom

18.07.2024 22:12

Trump prišiel na zjazd strany s obväzom na pravom uchu, ktoré mu postrelil atentátnik.

Ľupták

Poslanca Ľuptáka napadli v Humennom, v pondelok spochybňoval útok Ruska na nemocnicu v Kyjeve

18.07.2024 21:40, aktualizované: 21:53

Poslanec za SNS Ivan Ševčík a člen strany Národná koalícia informoval, že v Humennom napadli jeho kolegu Pavla Ľuptáka.

Just Stop Oil Protest

Britskí aktivisti si vypočuli bezprecedentný trest za nenásilný protest. Sudca: Ste fanatici

18.07.2024 20:32

Podľa prokurátorky Jocelyn Ledwardovej ekonomické náklady protestu dosiahli najmenej 770 000 libier.