Založ si blog

Ideologický neomarxizmus v podobe progresívneho liberalizmu.

Keď som počul prvé komentáre amerických nezávislých analytikov na politiku americkej demokratickej strany od čias prezidenta Clintona, v historických súvislostiach v ktorých som dostatočne znalý, ako ľavicovú agendu s ľavicovou ideológiou. Ako všetko v USA je aj táto história trochu upravená. Samozrejme všetci dostatočne znalí vieme, že Manifest komunistov bol politickou výzvou k diktatúre proletariátu/robotníkov pre najpočetnejšiu a pri tom najchudobnejšiu sociálnu skupinu/triedu.

Čo si z marxizmu vzali progresívni liberáli? Predovšetkým vládu ideológie a propagandy, bez pomoci ktorej by marxisti/proletári v spoločnosti chudobných s mnohými historickými traumami a mytológiou neuspeli (tom čase na masových zhromaždeniach proletariátu, lebo ich prístup k médiám bol veľmi obmedzený a v onej dobe bolo hlavným informačným a komunikačným kanálom osobné stretnutie, dnes by sme povedali míting). Ďalším prvkom tejto ideológie, prevzatým z ľavicového marxizmu je DIKTATÚRA ale samozrejme nie proletariátu/väčšiny, lež diktátu preferovanej menšiny ktorej úlohou je „heroická“ snaha o fragmentáciu spoločnosti tak aby mala pocit, že spoločenské usporiadanie je sumou fragmentovaných sociálnych skupín a teda, táto fragmentácia spoločnosti je jej samozrejmou štruktúrou. V situácii, že jedna sociálna skupina/trieda disponuje absolútnou väčšinou zdrojov spoločenstva všetkých ľudí, logicky a samozrejme ovládne všetky prostriedky na účinné ovplyvňovanie ostatných spoločenských vrstiev (obdoba ranného stredoveku keď starovekými Rímanmi prijaté jediné štátne náboženstvo/kresťanstvo bolo vládou aj štátom, vychádzajúc z mýtu o všemocnosti/vševedomosti/univerzálnosti Boha a jeho pozemskej inštitúcie – boží námestník na zemi/pápež, z božej vôle cirkvou pomazaný vládca a bohom na večnosť pracovať vyvolených poddaných na vyvolených vodcov (cirkev a šľachta), ktorých bohom nadiktovanou povinnosťou je čakať na Zemi na cestu do nebeského Raja na tzv.  „druhom svete“ – prevzaté z antickej mytológie vládcu podzemia Háda s umiestnením na „nebesá“.

Úmyslom tejto temnej ideológie západného progresivizmu, je návrat k takémuto novodobému temnému stredoveku, kde je hlavnou metrikou chamtivosť, vyvolenosť, majetníctvo, vláda menšiny a otrocká podriadenosť väčšiny.

V Boha už málokto verí, ale vo vládu peňazí a vlastníctva strategických energetických a materiálnych zdrojov určite verí väčšina populácie krajín kde trh a vlastníctvo je zákonným/ústavným spôsobom povýšené panstva nad nemajetnými, zadĺženými, ideologicky pomýlenými a bezbrannými. Dôkazom takéhoto zámeru je vojenský konflikt na Ukrajine vedený kolektívnym Západom rukami a telami umierajúcich Ukrajincov proti Rusku, vlastniacemu väčšinu ešte disponibilného energetického a materiálneho bohatstva Zeme (len pripomínam citát svojho času v Británii vládnucej Margaret Thatcherovej, že ZSSR/Rusko predsa nemá právo vlastniť také rozsiahle prírodné bohatstvo, hoc Británia v čase svojho svetového impéria oň pripravila všetky svoje kolónie a závislé krajiny Britského spoločenstva). Teda vládnuceho tými nevyhnutnými prostriedkami moci nad spoločenskou väčšinou v tzv. Západných krajinách kde peniaze bez skutočnej hodnoty a život v dlhu už nie je možné ovládať sľubmi lepšej budúcnosti, lebo takáto budúcnosť nie je spojená s osobným vlastníctvom, ale prostriedkami a nástrojmi prežitia v čoraz negatívnejšom prírodnom prostredí (ani hrad či luxusný zámok vo vlastníctve nikomu nepomôže keď v lete v ňom bude neznesiteľne teplo a v zime neznesiteľne zima a kvalitné potraviny budete môcť zaplatiť len zlatom, lebo pôda už nie je dostatočne „kojná“).

Mier na Ukrajine diktovaný víťazom, bez vplyvu progresívcami propagovaného na Zemi najskorumpovanejšieho režimu, všemožne podporovanému z našich daní a rozpočtov je jedinou rozumnou možnosťou prežitia, lebo to čo títo veľmi mentálne obmedzení ľudia bez skutočnej ľudskej hodnoty a znalostí ponúkajú, je jadrová sebazničujúca vojna. TAKÉMUTO ZÁMERU JE NUTNÉ VYSTAVIŤ STOPku, u nás v najbližších voľbách v USA na budúci rok a v EU v najbližších voľbách.

Nedajte sa zmiasť pomýlenou ideológiou bez budúcnosti, takúto chybu už by sme nemali opakovať, aj preto lebo je „až na kosť“ presiaknutá lžou a táto lož nám môže byť osudnou! Ukážme, že vládneme svojou ľudskou suverenitou a slobodou. Bez tejto slobody neexistuje demokracia (títo novodobí križiaci zničili totiž aj význam tohto pojmu, lebo nadiktovaný režim nie je demokratický hoc prebehnú formálne voľby, veď tie tu prebiehali aj do roku 1990, vtedy to robil UV KSČ/KSS a dnes túto špinavú prácu vykonávajú médiá a neziskovky pracujúce v prospech cudzích záujmov a veľmi často financované z rozpočtu s podporou politikov, ktorí zastupujú nás alebo iné záujmy?).

 

Peter Ponický Lošonci

Rusi sú najlepšie prispôsobení kríze – prichádza Svet čierneho slnka.

22.09.2023

Andrej Fursov, 21. september 2023. Mechanika ruského zmätku môže niečo objasniť v súčasnom globálnom zmätku. Svojho času V. O. Kľučevskij a S. F. Platonov navrhli svoje koncepcie ruských nepokojov z konca 16. – začiatku 17. storočia, ktoré fungujú nielen na materiáli týchto nepokojov, nielen na materiáli všetkých ruských nepokojov (70. roky 19. storočia – 1929 a [...]

Negatívna produktivita nás zničí.

19.09.2023

Najprv musím vysvetliť, že negatívna produktivita nie je neproduktivita, ale naopak vysoká produktivita negatívnych efektov/účinkov nášho konania ktoré prenášame do štatistík ako úspechy, papierové, nezmyselné výkony ktoré degradujú schopnosti, znalosti, účinnosť a pozitívne individuálne a spoločenské prínosy. V takýchto postupoch, procesoch a činnostiach sme teda [...]

Progresivizmus je viera (ich sektárske presvedčenie) nie racionálna a už vôbec nie reálna politická alternatíva.

17.09.2023

Na začiatku všetkého je LOŽ, podobne ako u väčšiny sebevražedných siekt (napríklad Chrámu ľudu/Jonestown – Guayana – 1978, Dávidovskej vetvy Cirkvi adventistov siedmeho dňa – Waco/USA – 1994, Rádu Chrámu slnka/Morin Heights – Kanada, Švajčiarsko, Francúzsko – 1994/1995/1997), slovo progresívny bolo donedávna používané vo zmysle [...]

Daniel Lipšic, Úrad špeciálnej prokuratúry

Exmanželku zabil a rozpustil v kyseline. Lipšic podal obžalobu na Miroslava Vlčeka

28.09.2023 12:54

Andrea, po ktorej zostali dve deti, vypovedala proti svojmu exmanželovi v ekonomických trestných veciach.

zvezda news, viktor sokolov, admirál, Rusko, Čiernomorská flotila

Rusko opäť 'vzkriesilo' admirála, vyjadril sa k Čiernomorskej flotile. Niečo na tom nesedí

28.09.2023 12:31

V ruských médiách sa opäť objavili zábery s admirálom Sokolovom, na ktorých vyzerá veľmi živo. Namiesto potvrdenia, že žije, prinášajú zas len pochybnosti.

Taiwan ponorka predstavenie

Americký systém i torpéda. Taiwan má svoju prvú ponorku. Čina hovorí o nezmysle

28.09.2023 12:26

Prvú z ôsmich nových ponoriek zvaných Narwhal predstavila prezidentka Cchaj Jing-wen.

Policajný prezident Štefan Hamran

Útočník z Dúbravky mal čistý register trestov, uviedol Hamran

28.09.2023 12:09, aktualizované: 12:45

Polícia s ním v minulosti riešila iba priestupok v súvislosti s používaním pyrotechniky.