Založ si blog

Sľuboval mier, priniesol vojnu.

Komediantský prezident Ukrajiny

Ďalšími oklamanými občanmi Sveta sú Ukrajinci. Sľuboval, že sa s Ruským partnerom dohodne o mieri (sľuboval to napriek tomu, že nemal absolútne žiadnu skúsenosť s politického vyjednávania na medzinárodnej scéne, lebo zosmiešňovanie politikov v televíznych groteskách nie je politikou ani vyjednávaním).

Dohoda ale znamená ústretovosť a nie vyhrážky.

Pred „vojnou“ vyhlasoval víťazstvo, teraz vyhlasuje potrebu občianskej vojny a rozdáva útočné zbrane, po vojne bude hrať kajúcnika, že i jeho podviedli a presvedčili o veľkosti jeho osobnosti.

Takýchto vodcov si ľudstvo predstavuje na ceste k záchrane planéty? Celé ľudstvo určite nie, ale vždy sa nájde dosť tých čo zneužijú každú príležitosť.

Pre pochopenie chápajúcich, príklad.
Istá časť ľudstva sa obáva katastrofických dopadov ekologických zmien vyvolaných ľudským pôsobením, najmä dôsledkov otepľovania. Znamená to stlmiť slnko aby menej hrialo? A napriek tomu sa aj v oblasti vedy nájdu podnikavci, ktorí navrhujú zatieniť slnko, alebo na povrch ľadovcov nasypať sklenené guličky aby sa ľad pomalšie topil!
Je to záchrana planéty? Je to zmena chovania sa človeka voči planéte radikálnym znížením svojho odpadu, emisií a ťažby plodov Zeme?
Nie. Je to len spôsob ako sa nabaliť na aktuálnej vlne.

To isté sa dnes deje v oblasti obchodovania s mierom skrze vojny. Pomohli tzv. veľmoci Ukrajine pri znižovaní napätia s jeho veľkým susedom? Naopak posilovali jeho vedomie dôležitosti. Keď sa im zdalo, že už je dosť sebavedomé, dali mu sľuby ale bez záruk. Keď vypuklo „peklo“ tak namiesto hasenia prikladajú palivo!!!!!!!!!!!!!!!! 

Peter Ponický Lošonci

Liberálny progresivizmus je

22.05.2024

ekvivalentom fašizmu ako elitárskej vlády bezrozumu postavenej na mýtoch už nemožnej svetovlády, ekvivalentom nacizmu ako selektulúcej ideológie elitárskych hlupákov, ktorí mali pocit akejsi božej prozreteľnosti nadradenej skupiny ľudí a ekvivalentom revolučného marxizmu očkujúcemu nutnosť princípu svetovej revolúcie v prospech svojej triedy. To kumulatívne (sumárne) [...]

Volím mier nie strach

05.04.2024

Tak aktuálne aj dnes … snáď čitateľ pochopí v tom pozitívnom slova zmysle aktuálnosť aj dnes pred druhým kolom volieb prezidenta ,že oproti roku 2014 sa veľa nezmenilo . Ba nejaká zmena tu nastala – vyrástla nám generácia ,ktorá sa ,,chce,, politicky angažovať ak sa tak ten ,,progres,, dá nazvať . Ideológia ,ktorá sa nám tu naprieč európou zasieva má však [...]

Liberalizmus si začal písať svoj testament už v 16. storočí

22.03.2024

(sloboda neznamená nespútanosť, nezodpovednosť a zotročovanie iných … ) Aj keď sa to dnes nezdá, základnou charakteristikou človeka a jeho pôsobenia navonok sa už veľmi dlho identifikuje ako humanita, či sa to niekomu páči, alebo nie, je to MORÁLKA. Všetci mentálne zdraví ľudia o nej vedia a dokonca ju majú v sebe a to aj bez vonkajšieho pôsobenia tušených [...]

Španielsko, Katalánsko, Barcelona, protest

Španielski poslanci definitívne schválili amnestiu pre katalánskych separatistov

30.05.2024 11:59

Amnestia sa nebude vzťahovať na činy kvalifikované ako terorizmus podľa európskej legislatívy ani na činy predstavujúce vážne porušenie ľudských práv.

Nemocnica Ružinov

Lekárka, ktorá vyoperovala zlé oko, dostala podmienku a nesmie operovať

30.05.2024 11:53

Lekárka tiež musí zaplatiť odškodné pacientovi i poisťovniam.

Kompa, Gabčíkovo, Dunaj,

Štát ide hľadať nového prevádzkovateľa kompy cez Dunaj, Taraba zrušil zmluvu so súkromníkom

30.05.2024 11:34, aktualizované: 12:13

Štátny podnik vyhlási nový tender na prevádzkovanie kompy medzi prístavmi Vojka nad Dunajom a Kyselica.

sudca najvyššieho súdu Juraj Kliment

Incident na parkovisku: Disciplinárku so sudcom Klimentom, ktorého má Fico v zuboch, zrušili

30.05.2024 11:21

Jedna z prísediacich v päťčlennom disciplinárnom senáte bola totiž vylúčená z rozhodovania vo veci, pričom ju v senáte nahradila iná.