Založ si blog

Sľuboval mier, priniesol vojnu.

Komediantský prezident Ukrajiny

Ďalšími oklamanými občanmi Sveta sú Ukrajinci. Sľuboval, že sa s Ruským partnerom dohodne o mieri (sľuboval to napriek tomu, že nemal absolútne žiadnu skúsenosť s politického vyjednávania na medzinárodnej scéne, lebo zosmiešňovanie politikov v televíznych groteskách nie je politikou ani vyjednávaním).

Dohoda ale znamená ústretovosť a nie vyhrážky.

Pred „vojnou“ vyhlasoval víťazstvo, teraz vyhlasuje potrebu občianskej vojny a rozdáva útočné zbrane, po vojne bude hrať kajúcnika, že i jeho podviedli a presvedčili o veľkosti jeho osobnosti.

Takýchto vodcov si ľudstvo predstavuje na ceste k záchrane planéty? Celé ľudstvo určite nie, ale vždy sa nájde dosť tých čo zneužijú každú príležitosť.

Pre pochopenie chápajúcich, príklad.
Istá časť ľudstva sa obáva katastrofických dopadov ekologických zmien vyvolaných ľudským pôsobením, najmä dôsledkov otepľovania. Znamená to stlmiť slnko aby menej hrialo? A napriek tomu sa aj v oblasti vedy nájdu podnikavci, ktorí navrhujú zatieniť slnko, alebo na povrch ľadovcov nasypať sklenené guličky aby sa ľad pomalšie topil!
Je to záchrana planéty? Je to zmena chovania sa človeka voči planéte radikálnym znížením svojho odpadu, emisií a ťažby plodov Zeme?
Nie. Je to len spôsob ako sa nabaliť na aktuálnej vlne.

To isté sa dnes deje v oblasti obchodovania s mierom skrze vojny. Pomohli tzv. veľmoci Ukrajine pri znižovaní napätia s jeho veľkým susedom? Naopak posilovali jeho vedomie dôležitosti. Keď sa im zdalo, že už je dosť sebavedomé, dali mu sľuby ale bez záruk. Keď vypuklo „peklo“ tak namiesto hasenia prikladajú palivo!!!!!!!!!!!!!!!! 

Peter Ponický Lošonci

Green Deal, nádej budúcnosti alebo kolosálny podvod EU?

24.06.2022

(Od doby kedy sa v polovici minulého storočia zišiel Rímsky klub a zverejnil svoje skúmaním a analýzou podložené tvrdenia, vieme o rizikách spojených s konaním ľudí v modernej tzv. priemyselnej ére, devastačnými zmenami globálnej klímy s doslova kataklizmatickými dôsledkami na naše životné prostredie.) V USA svojho času pod vodcovstvom svojho prezidenta Roosevelta na [...]

Univerzálna pravda neexistuje.

19.06.2022

Uverejnené presne pred dvomi rokmi na mojom FB statuse. Som človek ako sa hovorí, napáchnutý do morku kostí fyzikou a filozofiou a je to podľa mňa tá správna kombinácia znalostí na takéto konštatovanie. Ale na toto poznanie nie je treba žiadnu školu, len ako sa u nás hovorí, sedliacky rozum. Akékoľvek poznanie je vždy „definované“ históriou či procesom ako sme [...]

To nás čeká! Sociální vzpoury, válka bohatých a chudých …

17.06.2022

(Desítky let bádání profesora Budila, hodně mrazivé čtení.) Reportáž Pretože považujem za dobré a dôležité citovať aj názory iných, dnes preberám reportáž o knihe českého antropológa z Filozofickej fakulty Západočeskej univerzity v Plzni Ivo T. Budila. Morální potenciál je stejný ve všech společnostech, ale to, co se liší, je kognitivní síla. „A kdykoli v [...]

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

Igor Matovič

Matovič opäť útočí na Lengvarského: Nadsluhuje na svojom mieste

25.06.2022 15:21

Aj podľa poslanca Eštoka je šéf rezortu zdravotníctva zrelý na odvolanie.

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.