Založ si blog

Chaos ako prvá fáza zmeny, historicky overený princíp.

(Lož je legislatívne uznaná pravdou a pravda trestaná ako zločin).

Niektorí sme už dosť dávno hovorili a písali o tom, že ľudstvo sa ženie do obrovských problémov. Táto rovnica problémov však nie je jednostavová. Má mnoho faktorov a premenných a všetci čo i len trochu znalý matematiky, vedia že multifaktorová rovnica sa nedá v reálnom čase vyriešiť a pokus o jej riešenie v tejto podobe je len stratou času s neúspechom na konci únavy. Preto existujú zjednodušujúce matematické procesy a operácie, ktorých účelom je taká redukcia pôvodnej zložitej rovnice, aby jej riešenie prinášalo nie ideálne ani idealizované výsledky, ale použiteľné výsledky!

Aj keď existuje tzv. Teória chaosu (čo je veľmi nedokonalý názov, ale vžil sa), to neznamená v žiadnom prípade stav bez pravidiel univerzality. Ale je to zložitý stav, resp. integrál zložitých stavov. Na rozdiel od prírody a Kozmu, je náš ľudský (sociálny/spoločenský) chaos rádovo mnohonásobne jednoduchší a dokonca má aj overiteľné riešenia. Napriek tomu ľudský rod rieši totožný problém, v čase sa dostáva na rovnakú hranu spoločenskej zmeny vynucovanej nahromadením neriešených (zväčša zámerne neriešených) spoločenských stretov najprv jednotlivcov, potom spoločenských skupín čoraz väčších.

Chaos ktorý dnes už neprebieha skryte, ľudia z istých vygenerovaných elít nazvali „INFORMAČNOU VOJNOU“. Možno vedeli, možno si ani neuvedomovali ako rozdielne voči minulým chaosom identifikovali skutkovú podstatu toho čo po úvodnom „hašterení“ nastáva skoro s genetickou pravidelnosťou, BOJ – VOJNA – CHAOS – NASTOLENIE NOVÉHO „PORIADKU“ (dnes ale aj s možnosťou nastolenia kozmickej univerzality chladu v neustálom prúde vĺn identifikovaných gréckou abecedou a v kozme bežných/samozrejmých, ale nezlučiteľných s biologickou existenciou čohokoľvek a kohokoľvek).

Niet chaosu bez strát. Lebo ak sa vrátim k svojmu prvotnému matematickému modelu popisu doby, tak pôvodná mutifaktorová rovnica mohla byť aj nekonečne dlhá. Zjednodušenie do riešiteľnej podoby ju vždy nutne a výrazne skráti. Čím stratí rovnica nie len na dĺžke ale aj presnosti, stratí sa objektívne najlepšie riešenie, ALE ROVNICA ZOSTANE v pôvodnej aj upravenej podobe a preto stále ponúka potenciálne riešenie v inej dobe a možno aj na inom mieste. Keď zničíme rovnicu (vytrháme všetky listy na ktorých je napísaná) prídeme aj o príležitosť jej potenciálneho riešenia či dokonca vyriešenia.

Ak si toto neuvedomia tzv. mocní ale hlúpy tohto sveta, tak nie len že Sokrates mal pravdu, keď nenávidel Aténsku demokraciu, ktorá tiež vyplavila hlúpych a nezodpovedných politikov, ale už nik nebude môcť v ňom hľadať či k nemu hľadať korene súčasného západného spoločenského pozitivizmu a tak ospravedlňovať morálny charakter civilizačnej vlny, ktorá sa nazýva “západnou“, lebo západ a západný býva aj koniec (dňa pri západe slnka) a vo východných jazykoch aj ako koniec času.

Nájdu sa zodpovední, ktorí si nie len uvedomia to čo je v týchto riadkoch, ale aj učinia niečo aby sme cyklus opakovaní svojich hrôzostrašných činov neustále neopakovali, lebo už možno nebudeme mať čo a možno ani kto ľutovať.

Peter PONICKÝ Lošonci

Green Deal, nádej budúcnosti alebo kolosálny podvod EU?

24.06.2022

(Od doby kedy sa v polovici minulého storočia zišiel Rímsky klub a zverejnil svoje skúmaním a analýzou podložené tvrdenia, vieme o rizikách spojených s konaním ľudí v modernej tzv. priemyselnej ére, devastačnými zmenami globálnej klímy s doslova kataklizmatickými dôsledkami na naše životné prostredie.) V USA svojho času pod vodcovstvom svojho prezidenta Roosevelta na [...]

Univerzálna pravda neexistuje.

19.06.2022

Uverejnené presne pred dvomi rokmi na mojom FB statuse. Som človek ako sa hovorí, napáchnutý do morku kostí fyzikou a filozofiou a je to podľa mňa tá správna kombinácia znalostí na takéto konštatovanie. Ale na toto poznanie nie je treba žiadnu školu, len ako sa u nás hovorí, sedliacky rozum. Akékoľvek poznanie je vždy „definované“ históriou či procesom ako sme [...]

To nás čeká! Sociální vzpoury, válka bohatých a chudých …

17.06.2022

(Desítky let bádání profesora Budila, hodně mrazivé čtení.) Reportáž Pretože považujem za dobré a dôležité citovať aj názory iných, dnes preberám reportáž o knihe českého antropológa z Filozofickej fakulty Západočeskej univerzity v Plzni Ivo T. Budila. Morální potenciál je stejný ve všech společnostech, ale to, co se liší, je kognitivní síla. „A kdykoli v [...]

nehoda

Na diaľnici D2 sa pri nehode zranilo 8 osôb vrátane dieťaťa

25.06.2022 14:50

Na mieste zasahovali zdravotní záchranári i hasiči.

toblerone

V Bratislave sa bude vyrábať legendárna švajčiarska čokoláda

25.06.2022 13:48

Ikonická trojuholníková čokoláda sa začala vyrábať v roku 1908.

litva, rusko

Moskva ide ďalej: Po vyhrážkach spochybňuje hranice Litvy

25.06.2022 12:46

Rusko zákaz prepravy tovaru do Kaliningradskej oblasti označilo za "nelegálne".

Igor Matovič

Matovič svojim: Z hlasovania s fašistami nemusíte mať výčitky

25.06.2022 10:29

Matovič s Hegerom nechcú nechať rodiny v štichu. Svojich upokojujú, že hlasovanie o protiinflačnom balíčku aj s fašistami bolo správne.