Ľudia na celom Svete umierajú a nik nepopísal príčiny!

(Publikované presne pred 6 rokmi na mojej FB stránke.)

Už zhruba 100 rokov je najlepším biznisom smrť. Veľké i malé krajiny vyrábajú smrtiace nástroje a buďto ony samé, či výrobné firmy, alebo veľmi často priekupníci predávajú všetky typy zbraní, snáď mimo jadrových. To však je opatrenie skôr chrániace jadrové mocnosti ako ostatných účastníkov svetového diania. Už viac ako štvrťstoročie máme v podstate jediný sociálnoekonomický systém – KAPITALIZMUS.

Teda zo stupňovania napätia a rastu exportu zbraní nie je možné viniť komunistov (ako sa to často robilo pred rokom 1990). Stal sa tento biznis so smrťou najvýnosnejším pre všetky zložky procesov od výroby až po distribúciu. Prečo sa mnohí čudujú, veď všetci dodávajú smrtiace zbrane všetkým (rýchlejšie, účinnejšie a dokonca lacnejšie, lebo sa vyrába v obrovských sériách a s najvýkonnejším výskumom/kvôli investíciám a platom).

Ďalším obrovským biznisom je tzv. zábavný priemysel (film a hry). Denno-denne sú v médiách správy o smrti (napríklad americká operácia „Púštna búrka“ a prepadnutie Iraku v priamom prenose, filmy o vrhoch a ich obetiach, terminátoroch a opakované dokumenty o Hitlerovi a II. svetovej vojne). Bojové a vojnové hry prenesené do intímneho prostredia domova skrze počítače a mobilné komunikačné zariadenia, práve v týchto dňoch je každý deň reklama bojovej vojnovej hry prezentovaná rakúsko-americkým dedom „terminátorom“.

Po období 60tych rokov minulého storočia, keď kultúra motivovala k istej kvalite života, dlhodobo už od 80tych rokov minulého storočia vládne svetu zábavy SMRŤ v rôznych podobách. Krv tečie potokmi, život nemá prakticky žiadnu cenu a ak, tak len ten život hrdinských „nadľudí“ zabíjajúcich na počkanie (napríklad Rambo apod.)

PREČO SA PROSÍM DNES ČUDUJEME, ŽE KTOKOĽVEK ZREKAPITULUJE TO ČO TISÍCKRÁT VIDEL NA PLÁTNE ČI OBRAZOVKE PRAKTICKY OD NARODENIA?

Je otrasné čo sa deje a nie preto, že to bolo teraz v „civilizovanej“ krajine, ale v desiatkach iných krajín kde rukou uniformovaných či neuniformovaných vrahov zomierajú každým rokom desiatky či stovky tisíc ľudí. TO VŠETKO V ZÁUJME BIZNISU, ZISKOV A BLAHOBITU. Kde je tá humánna tvár kapitálu a kapitalizmu, to nestačí niekomu niečo darovať a mať povznášajúci pocit pomoci, lebo ten pocit je falošný (podobne ako u nášho pána prezidenta). DOBRÝ NIE JE TEN ČO DÁVA, ALE TEN ČO ZARIADI ABY NEBOLO TREBA DÁVAŤ. !!!!!!!

Nečudujme sa teda, teraz len žneme čo sme dlho siali, VÁŽENÍ POLITICI SVETA … 🙁

Peter Ponický Lošonci

Neoliberálne náboženstvo výnimočnosti a ochrany životného prostredia je falošná a zhubná ideológia.

09.04.2026

Peter Ponický Lošonci Dlhé roky som prednášal na univerzitách a vysokých školách a preto si dovoľujem tvrdiť, že minimálne za posledných 40 rokov veda nie je tým čo bola a vedci nie sú ľudia túžiaci po poznaní (samozrejme nemožno to chápať ako kategorický imperatív, teda neplatí to o každom ale o väčšine). Z tejto vety logicky rezonuje otázka, PREČO? Keď [...]

Bohorovnosť a mesiánstvo, najhoršia kombinácia mentálnych nemocí politikov / vládcov.

26.12.2025

Presne takto sa dá charakterizovať Donald Trump. „America First“ – Spojené štáty na prvom mieste, mohli v prípade rozumného politika vyzerať tak, že krajina ktorá má ešte stále dostatok prostriedkov a možností aby sa nestala chudobnou a všetkými opustenou, urýchlene smeruje k tomu k čomu doteraz všetky impériá na Zemi, ZÁNIKU impéria, ROZPADU na menšie celky, [...]

Ľudské práva a morálka . ..

19.11.2025

Autor: Peter Ponický Lošonci Tieto dva pojmy a ich interpretácia a realizácia v praxi sú dve premenné rovnice života človeka odnepamäti. Tak ako mikrosvet je podstatou existencie makrosveta (viditeľného a pocitového Sveta), je MORÁLKA podstatou existencie ĽUDSTVA ako biologického druhu. V ľudskej histórii bolo nespočet vybájených mýtických bytostí – BOHOV, čo zrejme [...]

Péter Magyar

Nová kapitola medzi Maďarskom a Ukrajinou. Magyar chystá stretnutie so Zelenským

02.06.2026 16:16

Rozhovory medzi Kyjevom a Budapešťou o otázke maďarskej menšiny na Ukrajine prebiehajú v súčasnosti na technickej úrovni.

Ursula von der Leyenová, európska komisia

Európska prokuratúra oficiálne upozornila Európsku komisiu, že slovenská vláda hazarduje s eurofondmi

02.06.2026 16:13

Lexmann pripomenula, že kresťanskí demokrati dlhodobo vyzývajú vládu, aby urobila jasné kroky k ochrane eurofondov.

Magyar Merz

Magyar oživuje V4, do Budapešti zavíta Fico, Tusk aj Babiš

02.06.2026 16:12, aktualizované: 16:43

Maďarský premiér v Berlíne navyše získal plnú dôveru a kancelár Merz ho označil za nádej Európy.

Hrad Bečov, víno, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Unikátny poklad hradu Bečov sa vrátil do podzemia, francúzski vinári ho citlivo obnovili

02.06.2026 16:05

Bečovský tekutý poklad, ktorý objavili v hradnej kaplnke spoločne s relikviárom sv. Maura, je opäť kompletný.

veget

Pravda v Pravde.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 291
Celková čítanosť: 798028x
Priemerná čítanosť článkov: 2742x

Autor blogu