Založ si blog

Budú mať stroje lepšiu pamäť ako ľudia?

Napísané: 11. septembra 2020 o genocíde

Na úvod odcitujem z „Dejín 20. storočia“:

„Alžír … mal okolo roku 1830 asi 1,5 milióna Arabských obyvateľov a ich počet pomaly klesal. Na pobreží sa mohol usadiť každý, kto dokázal, že jeho pobyt je spojený s hospodárskou činnosťou a vytváraním hodnôt. Zloženie domestikov bolo, asi 20% francúzskeho pôvodu (na západe boli Španieli, na východe Taliani), ďalej z hôr sa sťahovali Kabylovia, Šaujeovia, Mzambiti, Mauretánci a tiež etnický Turci a Arabi.

Roku 1906 bolo na jeho území asi 4,5 milióna a roku 1954 cca 9 miliónov Arabov. V polovici sedemdesiatych rokov sa ich počet opäť zdvojnásobil. Teda už v polovine minulého storočia tu nebolo dosť etnických belochov aby tvorili dominantnú komunitu. Napriek tomu prežíval stereotyp kedy Francúz sa povyšoval nad Španiela, ten nad Taliana, ten nad Malťana a on nad Žida a všetci vedno pohŕdali Arabmi. Nik ani nepredstieral, že tu majú všetci rovnaké šance.

V roku 1954 chodilo asi 200 000 európskych detí do 1400 škôl a 1 mil. 250 tis. arabských detí navštevovalo 699 škôl. Učebnice dejepisu začínali vetou, Naši predkovia Galovia … Francúzska správa v roku 1948 aj 1951 sfalšovala voľby a do popredia sa začali presadzovať zástancovia násilia na oboch stranách rozdelenej spoločnosti. Už v máji roku 1945 bolo malé povstanie, keď Arabi povraždili 103 Európanov. Francúzske represálie boli brutálne. Mnoho demoralizovaných vojakov arabského pôvodu sa vrátilo domov a našli zbombardovaný dom, mŕtvoly príslušníkov rodiny. Práve takýto bývalí poddôstojníci francúzskej armády vytvorili vedenie Národnooslobodzovacej fronty FNL (jeden z najznámejších Ben Bella označovaný za mestského teroristu a po spojení s Belkacemom zahájili národné povstanie). Väčšina ich akcií bola namierená voči lojálnym muslimom, kruto vraždili štátnych zamestnancov (napodobovali metódy vojnového jeruzalemského muftiho a jeho muslimská légia SS).

Členom vlády v roku 1954 bol Francois Mitterrand (minister vnútra) povedal, že jediným možným konaním je vojna. V roku 1955 začala FNL genocídu a začala vraždiť Francúzov bez rozdielu veku a pohlavia. Táto vojna sa stala akýmsi súťažením v hrôzach teroru. Vo francúzskej armáde boli zrušené všetky obmedzenia vrátane zákazu mučenia (mučenie bolo vo Francúzsku zakázané zákonom v roku 1789 a za mučenie bol v trestnom zákonníku jediný trest, trest smrti).

V podobnom duchu by sa dalo písať o konaní Holanďanov, Belgičanov, Angličanov, Talianov, Nemcov v ich koloniálnej ríši. A dnes spolu s USA, ktorí majú na „rováši“ nejednu genocídu poučujú Svet o morálnosti demokracie ktorú zastupujú a reprezentujú. Koľko je v Európe etník, ktoré nemajú na rukách krv svojich spoluobčanov hoc aj v obrovských územiach, ktoré ukradli ich pôvodným obyvateľom v minulosti či dnes?

My nie sme výnimkou, lebo slovenský štát z obdobia 1938-1945 bol rovnakým aj keď nehlásal demokraciu, ale čo horšie, hlásal pravú vieru a v jej duchu prenasledoval aj svojich občanov.

Na záver snáď Ježišovo „KTO SI BEZ VINY, HOĎ KAMEŇOM“ … 🕸

Peter Ponický Lošonci

Unikli dokumenty „RAND Corporation“ o tom prečo bola vyprovokovaná vojna na Ukrajine a kým.

30.09.2022

Uvedená spoločnosť ešte v januári tohto roku rozoslala svoj analytický materiál do všetkých možných inštitúcií Americkej administratívy (prezident, vláda, Pentagon, senát, kongres). Tento zrejme mnohostránkový dokument, z ktorého je dostupný len malý podiel (4 strany) objasňujúci jeho podstatu, zdôvodňuje operatívnu potrebu oslabenia Európy a najmä Nemecka ktoré [...]

Teroristický útok na plynovod z Ruska do Nemecka

29.09.2022

Včera bolo najprv Švédskou stranou a potom ďalšími zverejnené, že z plynovodov Severný prúd 1 a 2 uniká vo veľkom množstve plyn. Do večera sa objavili jasne deklarované informácie, že šlo o sabotáž, teda teroristický útok na obe vetvy plynovodu Nord Stream. Dnes sa na YouTube objavil rozhovor so známym Americkým vojenským analytikom Scottom Ritterom ktorý jednoznačne [...]

Dôsledky politiky „na večné časy“

28.09.2022

Napísané pred 4 rokmi 27.09.2018 Pred viac ako štvrťstoročím sme takúto formuláciu počuli pomerne často. Dnes ráno pri káve som počúval rádio – slovenské správy v ktorých dávali úryvok prezidentovho prejavu na Valnom zhromaždení OSN. Nie, že by ma prekvapil, ale opäť som si uvedomil ako svoju politiku hrá. Za oných čias ako synáčik komunistického funkcionára [...]

vojna na Ukrajine, delo, vojaci

ONLINE: Ďalšie ukrajinské vlajky zavejú nad Donbasom, sľubuje Zelenskyj

02.10.2022 06:10, aktualizované: 07:55

"Počas týždňa sa objavilo na Donbase viacero ukrajinských vlajok. A o týždeň bude ich ešte viac," povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Lotyšsko / Parlametné voľby /

V parlamentných voľbách v Lotyšsku boli úspešní centristi premiéra Karinša

01.10.2022 21:27

Zo zverejnených odhadov tiež vyplýva neúspech strán zastupujúcich ruskojazyčnú menšinu v krajine.

Peter Pellegrini

Pellegrini na sneme Hlasu vyzval prítomných, aby si zaspievali

01.10.2022 20:58

Prítomní lídra Hlasu po jeho výzve zaspievať si odmenili potleskom.

Ramzan Kadyrov / Čečensko /

Kadyrov: Rusko by malo zvážiť použitie jadrových zbraní na Ukrajine

01.10.2022 19:31

Kadyrov prišiel s týmto vyhlásením po tom, ako boli ruské jednotky ukrajinskými vojakmi vytlačené z kľúčového mesta Lyman v Doneckej oblasti.