Založ si blog

Morálka?

Moralizovanie je často prejavom nenávisti. (napísané 13. septembra 2020)

Tento piedestál človečenstva je starý tak ako jeho svedomie. Svedomie neexistuje bez vedomia a to je odrazom uvedomelej činnosti ktorá nie je len ozvenou fungovania inštinktov. Na svedomie sa obracia každý zdravý súdny človek, lebo vie, že jeho čas bytia je rozdelený prinajmenšom na dve časti. Keď pavučiny neurónov a pamäte svedomia, prekryje spleť „blikajúcich“ buniek aktivitou pre zaistenie prežitia (noc a deň, čierna a biela, fenk-shui).

Politici hovoria pre svoje bytie v nej a skrze ňu ovládajú iných (moc). Veľmi často to vyzerá, akoby nemali svedomie a zrejme to tak je. To ale znamená, že nie je všetko s ich duševným zdravím v poriadku. Prieskumy už v priebehu posledných desiatok rokov ukazujú, že v pozíciách akýchsi vodcov (manažérov, politikov, vojvodcov apod.) sa presadzujú psychopati (zjednodušene povedané, ľudia bez svedomia ktorí tvrdo spia aj po akýchkoľvek svojich činoch, dokonca ich uspokojujú a prinášajú duševné uvoľnenie). Ale takýto, vlastne duševne chorý ľudia nie sú bez rozumu, často je ich kombinačná schopnosť nadpriemerná a preto vytvárajú a sú schopní vytvárať v sebe pocit ohrozenia, ktorý generuje ich činy bez reflexie svedomia, dokonca uspokojujúce.

Ale keďže nie sú bez rozumu, vedia, že väčšina ľudí viac či menej svedomie má a funguje u nich normálne a teda inak ako u tejto skupiny ľudí. Svoju skúsenosť preto pretavujú do svojich činov, robia všetko pre to aby väčšinu tých normálnych presvedčili o ich ohrození, lebo vedia, že u nich tento pocit generuje obranné mechanizmy a ľudská emócia ktorá v najvyššej miere koncentruje sebaobranné mechanizmy je nenávisť – k ohrozeniu a ohrozujúcim. Aj závisť je nenávisťou k úspešnejším, talentovanejším, múdrejším, pracovitejším, … .

NEDOVOĽME ABY TAKÝTO ĽUDIA DOMA AJ V ZAHRANIČÍ UROBILI Z NÁS VŠETKÝCH PSYCHOPATOV. Nedajme sa oklamať tým, že nás ohrozujú špióni ak sami máme svojich u iných, neverme nikomu čo hovorí len o vine iných a nenechajme si vziať svedomie len preto, že oni ho nemajú.

Lebo vtedy sa staneme z historického hľadiska nemorálnymi všetci aj preto, že dobrovoľne odstavíme časť svojej inteligencie ktorá je základom morálky, svoje svedomie. Neklamme lebo nás klamú iní, lebo tie bezsenné noci budú naše a nie ich …

Peter Ponický Lošonci

Ideový vodca svetového proletariátu = ideový vodca svetového progresivizmu, Vladimír Iljič Lenin

16.02.2024

Peter Ponický Lošonci, reakcia na článok Michala Hausera v „Novom slove“ 14.02.2024 o Leninovom politickom diele a jeho neukončenosti. Moja prvá mentálna reakcia po prečítaní názvu bola spomienka na Ježiša Nazaretského. Ten chodil po Judei s malou hŕstkou svojich priaznivcov (ako sa píše v Biblii, učeníkmi), jeho smrť si všimol málokto a prvá zmienka o jeho [...]

Čo drží pohromade obec/štát?

09.02.2024

Odpovede patria k otázkam, jazyk je nástroj porozumenia, vedomie a svedomie ako jediné robí človeka výnimočným biologickým produktom prírody. Položme si však otázku, čo z toho na úvod napísaného a históriou človečenstva uznaného za bazálne pradivo inteligencie a humanity je dnes na tzv. Západe pravdou (samozrejme nie u jednotlivcov, ale „národov“ a ich vodcov)? [...]

Progresivistická deštrukcia vzdelávania už od 90tych rokov.

12.01.2024

Spočiatku viera v zlepšovanie, potom len nádej na udržanie a nakoniec zmar a úplná erózia vzdelania a vzdelávania. Viac ako 30 rokov som prednášal na vysokých školách a univerzitách, dokonca som si vyskúšal aj úradnícku/manažerskú roľu na úrovni štátu ako minister pre vzdelávanie a vedu, na inštitucionálnej úrovni univerzity, fakulty, katedry ako [...]

kandidáti

Top 5 priorít kandidátov na prezidenta. Kto chce miesto eura korunu a kto odísť z WHO? Predstavy favoritov sa líšia

27.02.2024 00:00

Pravda položila všetkým jedenástim kandidátom rovnaké otázky. V druhom článku vám predstavíme ciele jednotlivých kandidátov a ich top päť priorít.

Izrael, Palestína, Hamas, Pásmo Gazy

Ľudskoprávne organizácie: Izrael naďalej blokuje humanitárnu pomoc do Gazy

26.02.2024 21:07, aktualizované: 21:59

Izrael páchanie genocídy v Gaze dôrazne popiera.

Robert Fico, Emmanuel Macron

Macron: Nie je zhoda na vyslaní vojakov na Ukrajinu, vylúčiť však nemožno nič. Fico: V Paríži bola bojová atmosféra

26.02.2024 20:48, aktualizované: 23:25

Podporu približne 15 krajín získal český plán nákupu munície v zahraničí, Macron ohlásil vznik raketovej koalície pre rakety stredného a dlhého doletu.

Eurofighter Typhoon so strelami Taurus

733. deň: Scholz: Strely doletia až do Moskvy, nezapojíme sa do vojny. Nemecko zatiaľ nepošle špičkové strely Taurus

26.02.2024 19:35, aktualizované: 23:12

Prezident Zelenskyj očakáva, že Rusko spustí novú ofenzívu v máji alebo v lete. Ukrajina má svoje vlastné bojové plány.