Založ si blog

Morálka?

Moralizovanie je často prejavom nenávisti. (napísané 13. septembra 2020)

Tento piedestál človečenstva je starý tak ako jeho svedomie. Svedomie neexistuje bez vedomia a to je odrazom uvedomelej činnosti ktorá nie je len ozvenou fungovania inštinktov. Na svedomie sa obracia každý zdravý súdny človek, lebo vie, že jeho čas bytia je rozdelený prinajmenšom na dve časti. Keď pavučiny neurónov a pamäte svedomia, prekryje spleť „blikajúcich“ buniek aktivitou pre zaistenie prežitia (noc a deň, čierna a biela, fenk-shui).

Politici hovoria pre svoje bytie v nej a skrze ňu ovládajú iných (moc). Veľmi často to vyzerá, akoby nemali svedomie a zrejme to tak je. To ale znamená, že nie je všetko s ich duševným zdravím v poriadku. Prieskumy už v priebehu posledných desiatok rokov ukazujú, že v pozíciách akýchsi vodcov (manažérov, politikov, vojvodcov apod.) sa presadzujú psychopati (zjednodušene povedané, ľudia bez svedomia ktorí tvrdo spia aj po akýchkoľvek svojich činoch, dokonca ich uspokojujú a prinášajú duševné uvoľnenie). Ale takýto, vlastne duševne chorý ľudia nie sú bez rozumu, často je ich kombinačná schopnosť nadpriemerná a preto vytvárajú a sú schopní vytvárať v sebe pocit ohrozenia, ktorý generuje ich činy bez reflexie svedomia, dokonca uspokojujúce.

Ale keďže nie sú bez rozumu, vedia, že väčšina ľudí viac či menej svedomie má a funguje u nich normálne a teda inak ako u tejto skupiny ľudí. Svoju skúsenosť preto pretavujú do svojich činov, robia všetko pre to aby väčšinu tých normálnych presvedčili o ich ohrození, lebo vedia, že u nich tento pocit generuje obranné mechanizmy a ľudská emócia ktorá v najvyššej miere koncentruje sebaobranné mechanizmy je nenávisť – k ohrozeniu a ohrozujúcim. Aj závisť je nenávisťou k úspešnejším, talentovanejším, múdrejším, pracovitejším, … .

NEDOVOĽME ABY TAKÝTO ĽUDIA DOMA AJ V ZAHRANIČÍ UROBILI Z NÁS VŠETKÝCH PSYCHOPATOV. Nedajme sa oklamať tým, že nás ohrozujú špióni ak sami máme svojich u iných, neverme nikomu čo hovorí len o vine iných a nenechajme si vziať svedomie len preto, že oni ho nemajú.

Lebo vtedy sa staneme z historického hľadiska nemorálnymi všetci aj preto, že dobrovoľne odstavíme časť svojej inteligencie ktorá je základom morálky, svoje svedomie. Neklamme lebo nás klamú iní, lebo tie bezsenné noci budú naše a nie ich …

Peter Ponický Lošonci

Unikli dokumenty „RAND Corporation“ o tom prečo bola vyprovokovaná vojna na Ukrajine a kým.

30.09.2022

Uvedená spoločnosť ešte v januári tohto roku rozoslala svoj analytický materiál do všetkých možných inštitúcií Americkej administratívy (prezident, vláda, Pentagon, senát, kongres). Tento zrejme mnohostránkový dokument, z ktorého je dostupný len malý podiel (4 strany) objasňujúci jeho podstatu, zdôvodňuje operatívnu potrebu oslabenia Európy a najmä Nemecka ktoré [...]

Teroristický útok na plynovod z Ruska do Nemecka

29.09.2022

Včera bolo najprv Švédskou stranou a potom ďalšími zverejnené, že z plynovodov Severný prúd 1 a 2 uniká vo veľkom množstve plyn. Do večera sa objavili jasne deklarované informácie, že šlo o sabotáž, teda teroristický útok na obe vetvy plynovodu Nord Stream. Dnes sa na YouTube objavil rozhovor so známym Americkým vojenským analytikom Scottom Ritterom ktorý jednoznačne [...]

Dôsledky politiky „na večné časy“

28.09.2022

Napísané pred 4 rokmi 27.09.2018 Pred viac ako štvrťstoročím sme takúto formuláciu počuli pomerne často. Dnes ráno pri káve som počúval rádio – slovenské správy v ktorých dávali úryvok prezidentovho prejavu na Valnom zhromaždení OSN. Nie, že by ma prekvapil, ale opäť som si uvedomil ako svoju politiku hrá. Za oných čias ako synáčik komunistického funkcionára [...]

vojna na Ukrajine, delo, vojaci

ONLINE: Ďalšie ukrajinské vlajky zavejú nad Donbasom, sľubuje Zelenskyj

02.10.2022 06:10, aktualizované: 07:55

"Počas týždňa sa objavilo na Donbase viacero ukrajinských vlajok. A o týždeň bude ich ešte viac," povedal ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Lotyšsko / Parlametné voľby /

V parlamentných voľbách v Lotyšsku boli úspešní centristi premiéra Karinša

01.10.2022 21:27

Zo zverejnených odhadov tiež vyplýva neúspech strán zastupujúcich ruskojazyčnú menšinu v krajine.

Peter Pellegrini

Pellegrini na sneme Hlasu vyzval prítomných, aby si zaspievali

01.10.2022 20:58

Prítomní lídra Hlasu po jeho výzve zaspievať si odmenili potleskom.

Ramzan Kadyrov / Čečensko /

Kadyrov: Rusko by malo zvážiť použitie jadrových zbraní na Ukrajine

01.10.2022 19:31

Kadyrov prišiel s týmto vyhlásením po tom, ako boli ruské jednotky ukrajinskými vojakmi vytlačené z kľúčového mesta Lyman v Doneckej oblasti.